Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Kamiennik

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1607022

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

1 158zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

55 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

54,4m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

5

  • 19 czerwca 2024 – 19 czerwca 2026 · 5 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 27 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Kamiennik to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 163 transakcje.

Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 158 zł/m², a mediana powierzchni 54,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 5 1 158 zł/m² 55 000 zł 54,4 m²
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 2 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 42 6 zł/m² 40 000 zł 9 200,0 m²
Działki pozostałe 2 brak danych brak danych brak danych
Budynki Niska próba 21 brak danych brak danych 79,0 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
3 pokoje 4 brak danych brak danych za mała próba
5 pokoi 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 5 1 158 zł/m² Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Kamiennik; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    53 750 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    946 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    59,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 146 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 213 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat nyski
    Liczba mieszkań w próbie
    10

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −13,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −4 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 53 750 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kamiennik mieszkały 3 074 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 4 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 18,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 22,1 do 18,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 836 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 123%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,3 do 1,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 213 złmiesięcznie

    +146,1%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 836 złrocznie

    +123,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,6%

    +7,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    5,0%

    −2,7

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 074osoby

    −13,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 522osoby

    −15,0%49,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 552osoby

    −12,8%50,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    356osób

    −29,6%11,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    479osób

    −34,2%15,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    652osoby

    −18,7%21,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    917osób

    −9,5%29,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    670osób

    +28,6%21,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −4 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −1,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −1,3

    +7,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    28

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    32

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    18,6

    −3,5

    Dane za 2024 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,0

    +0,7

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    2 799

    −13,3%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    566

    −4,9%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    30 stycznia 2026 49, Karłowice Wielkie Lokal 2 120 000 zł 1 290 zł/m² ? 93,0 m² ? 1/1 ? 5 2
    21 stycznia 2026 4, Białowieża Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? 15 000 zł 276 zł/m² ? 54,4 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    19 grudnia 2025 39, Cieszanowice Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? 130 000 zł 2 151 zł/m² ? 60,4 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    22 maja 2025 24, Karłowice Wielkie Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 55 000 zł 1 158 zł/m² ? 47,5 m² ? 1/1 ? 3 1
    7 października 2024 63a, Goworowice Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 25 000 zł 468 zł/m² ? 53,4 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    15 stycznia 2024 58, Lipniki Lokal 1 109 000 zł 846 zł/m² ? 128,8 m² ? 1/1 ? 5 brak danych
    9 marca 2023 113, Lipniki Lokal 1 25 000 zł 318 zł/m² ? 78,7 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    15 września 2021 1 Maja 61, Kamiennik Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 90 000 zł 1 007 zł/m² ? 89,4 m² ? 598/1000 ? 6 brak danych
    12 lipca 2019 67b, Karłowice Wielkie Lokal 3 52 500 zł 884 zł/m² ? 59,4 m² ? 1/1 ? 4 2
    4 lutego 2019 T. Kościuszki 4, Kamiennik Lokal 1 48 000 zł 1 235 zł/m² ? 38,9 m² ? 1/1 ? 3 brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji w powiecie nyskim

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Kamiennik?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kamiennik wynosi 1 158 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Kamiennik?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 54,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 55 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Kamiennik rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Kamiennik nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 1 158 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 27 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych