Przejdź do treści

Budynki · Ceny transakcyjne

Kamiennik

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1607022

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

79,0m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

21

  • 19 czerwca 2024 – 19 czerwca 2026 · 21 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Kamiennik to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 163 transakcje.

Budynki: 21 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni 79,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 5 1 158 zł/m² 55 000 zł 54,4 m²
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 2 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 42 6 zł/m² 40 000 zł 9 200,0 m²
Działki pozostałe 2 brak danych brak danych brak danych
Budynki Niska próba 21 brak danych brak danych 79,0 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Kamiennik; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    53 750 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    946 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    59,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 146 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 213 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat nyski
    Liczba mieszkań w próbie
    10

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −13,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −4 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 53 750 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kamiennik mieszkały 3 074 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 4 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 836 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 123%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,3 do 1,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 213 złmiesięcznie

    +146,1%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 836 złrocznie

    +123,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,6%

    +7,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    5,0%

    −2,7

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 074osoby

    −13,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 522osoby

    −15,0%49,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 552osoby

    −12,8%50,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    356osób

    −29,6%11,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    479osób

    −34,2%15,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    652osoby

    −18,7%21,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    917osób

    −9,5%29,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    670osób

    +28,6%21,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −4 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −1,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −1,3

    +7,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    28

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    32

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,0

    +0,7

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    2 799

    −13,3%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    566

    −4,9%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    20 maja 2026 131, Szklary Budynek 399 brak danych brak danych 88,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    20 maja 2026 131, Szklary Budynek 345 brak danych brak danych 115,6 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    20 maja 2026 131, Szklary Budynek 30 brak danych brak danych 80,4 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    2 kwietnia 2026 19, Cieszanowice Budynek 71 brak danych brak danych 4,4 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    2 kwietnia 2026 19, Cieszanowice Budynek 137 brak danych brak danych 43,1 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    2 kwietnia 2026 19, Cieszanowice Budynek 127 brak danych brak danych 43,1 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    2 kwietnia 2026 19, Cieszanowice Budynek 70 brak danych brak danych 30,2 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    2 kwietnia 2026 19, Cieszanowice Budynek 138 brak danych brak danych 85,5 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    2 kwietnia 2026 19, Cieszanowice Budynek 126 brak danych brak danych 91,8 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    20 marca 2026 130, Lipniki Budynek 111 brak danych brak danych 170,2 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w gminie Kamiennik

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych