Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Paczków - obszar wiejski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

160707_5

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 7 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

2 534zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

147 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

58,0m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

7

  • 28 maja 2024 – 28 maja 2026 · 7 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 27 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Paczków - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 313 transakcji.

Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 534 zł/m², a mediana powierzchni 58,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 7 2 534 zł/m² 147 000 zł 58,0 m²
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 61 53 zł/m² 63 448 zł 1 217,0 m²
Działki rolne 81 8 zł/m² 60 000 zł 4 800,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 5 brak danych brak danych 6 399,5 m²
Budynki Niska próba 27 3 388 zł/m² 187 000 zł 69,9 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 pokoje 1 brak danych brak danych za mała próba
3 pokoje 4 brak danych brak danych za mała próba
4 pokoje 2 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 7 2 534 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2024 5 2 534 zł/m² brak danych Niska próba
2014 5 997 zł/m² brak danych Niska próba
2011 6 1 304 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    69 177 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 141 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    63,9 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 146 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 213 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat nyski
    Liczba mieszkań w próbie
    40

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −10,4%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −11 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 69 177 zł — z 39 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 4 710 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 11 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,3 do 1,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 213 złmiesięcznie

    +146,1%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,6%

    +7,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,5%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    4 710osób

    −10,4%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 356osób

    −11,5%50,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 354osoby

    −9,2%50,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    577osób

    −22,2%12,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    773osoby

    −28,8%16,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 045osób

    −16,6%22,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 312osób

    −7,7%27,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 003osoby

    +32,8%21,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −11 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −2,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −3,0

    +3,2

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,6

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    45

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    56

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,5

    +0,2

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    4 686

    −10,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    455

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    24 lutego 2026 33, Wilamowa Lokal 3 380 000 zł 6 032 zł/m² ? 63,0 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    17 lutego 2026 121, Trzeboszowice Lokal 4 144 000 zł 2 483 zł/m² ? 58,0 m² ? 1/1 ? 3 2
    5 sierpnia 2025 46, Wilamowa Lokal 2 35 000 zł 1 017 zł/m² ? 34,4 m² ? 1/1 ? 2 1
    23 maja 2025 86, Gościce Lokal 1 166 000 zł 3 171 zł/m² ? 52,4 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    6 sierpnia 2024 73, Ujeździec Lokal 6 50 000 zł 952 zł/m² ? 52,5 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    8 lipca 2024 121, Trzeboszowice Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? 147 000 zł 2 534 zł/m² ? 58,0 m² ? 1/1 ? 3 2
    4 czerwca 2024 94A, Trzeboszowice Lokal 5 360 000 zł 3 787 zł/m² ? 95,1 m² ? 1/1 ? 4 2
    29 marca 2024 82, Ujeździec Lokal 3 200 000 zł 2 643 zł/m² ? 75,7 m² ? 1/1 ? 4 2
    19 marca 2024 73, Ujeździec Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? 69 000 zł 1 290 zł/m² ? 53,5 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    14 lutego 2020 51, Ujeździec Lokal 12 43 844 zł 943 zł/m² ? 46,5 m² ? 1/1 ? 3 brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Paczków - obszar wiejski

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Paczków - obszar wiejski?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Paczków - obszar wiejski wynosi 2 534 zł/m² na podstawie 7 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Paczków - obszar wiejski?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 58,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 147 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Paczków - obszar wiejski rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Paczków - obszar wiejski nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 2 534 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 27 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych