Budynki · Ceny transakcyjne
powiat nyski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 871zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
400 000zł
Mediana powierzchni ?
77,8m²
Liczba transakcji ?
334
- 24 czerwca 2025 – 24 czerwca 2026 · 334 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat nyski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 7 842 transakcje.
Budynki: 334 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 871 zł/m², a mediana powierzchni 77,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 372 | 6 075 zł/m² | 285 215 zł | 49,0 m² |
| Garaże Niska próba | 23 | 1 613 zł/m² | 30 000 zł | 18,0 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 5 | 8 541 zł/m² | 367 770 zł | 43,1 m² |
| Biurowe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 32 | 15 990 zł/m² | 346 184 zł | 34,2 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 261 | 118 zł/m² | 100 000 zł | 778,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 477 | 8 zł/m² | 79 200 zł | 5 000,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 23 | 25 zł/m² | 43 481 zł | 2 100,0 m² |
| Budynki Niska próba | 334 | 4 871 zł/m² | 400 000 zł | 77,8 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 112 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 182 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 3 785
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 112 000 zł — z 3 772 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,3
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24 czerwca 2026 | Muzealna 6, Łambinowice Budynek 981 Udziały wymagają uwagi ? | brak danych | brak danych | 30,9 m² ? | 91/90 ? | brak danych | brak danych |
| 24 czerwca 2026 | Muzealna 6, Łambinowice Budynek 980 Udziały wymagają uwagi ? | brak danych | brak danych | 32,6 m² ? | 91/90 ? | brak danych | brak danych |
| 24 czerwca 2026 | Muzealna 6, Łambinowice Budynek 942 Udziały wymagają uwagi ? | brak danych | brak danych | 31,3 m² ? | 91/90 ? | brak danych | brak danych |
| 24 czerwca 2026 | Muzealna 6, Łambinowice Budynek 982 Udziały wymagają uwagi ? | brak danych | brak danych | 35,2 m² ? | 91/90 ? | brak danych | brak danych |
| 24 czerwca 2026 | Muzealna 6, Łambinowice Budynek 936 Udziały wymagają uwagi ? | brak danych | brak danych | 80,0 m² ? | 91/90 ? | brak danych | brak danych |
| 24 czerwca 2026 | Muzealna 6, Łambinowice Budynek 983 Udziały wymagają uwagi ? | brak danych | brak danych | 92,4 m² ? | 91/90 ? | brak danych | brak danych |
| 19 czerwca 2026 | 3A, Konradowa Budynek 18 | brak danych | brak danych | 92,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 czerwca 2026 | 3A, Konradowa Budynek 16 | brak danych | brak danych | 1,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 czerwca 2026 | 3A, Konradowa Budynek 15 | brak danych | brak danych | 113,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 czerwca 2026 | 3A, Konradowa Budynek 17 | brak danych | brak danych | 73,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w powiecie nyskim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych