Przejdź do treści

Inne lokale · Ceny transakcyjne

powiat nyski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1607

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

15 990zł/m²

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

346 184zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

34,2m²

Liczba transakcji ?

32

  • 27 lipca 2024 – 27 lipca 2026 · 32 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat nyski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 20 668 transakcji.

Inne lokale: 32 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 15 990 zł/m², a mediana powierzchni 34,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 673 6 368 zł/m² 277 738 zł 49,3 m²
Garaże 38 1 591 zł/m² 33 000 zł 18,0 m²
Handlowo-usługowe Niska próba 11 3 924 zł/m² 367 770 zł 54,6 m²
Biurowe Niska próba 7 1 556 zł/m² 51 625 zł 31,0 m²
Inne lokale 32 15 990 zł/m² 346 184 zł 34,2 m²
Działki budowlane 519 114 zł/m² 87 000 zł 798,0 m²
Działki rolne 894 7,99 zł/m² 68 000 zł 4 800,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 47 25 zł/m² 22 220 zł 1 073,0 m²
Budynki 640 3 415 zł/m² 265 000 zł 75,0 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat nyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    115 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 210 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    51,4 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 146 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 213 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat nyski
    Liczba mieszkań w próbie
    3 850

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 115 000 zł — z 3 837 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 213 złmiesięcznie

    +146,1%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,6%

    +7,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Inne lokale

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu, 23 czerwca 2026, 173,24 m²

      gen. Andersa 72c, Głuchołazy

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 404 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 173,24 m²
      • piętro 1
      • jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
    2. Sprzedaż lokalu, 23 czerwca 2026, 236,24 m²

      gen. Andersa 72c, Głuchołazy

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 423 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 236,24 m²
      • 1 izba
      • piętro 3
      • jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
    3. Sprzedaż lokalu, 23 czerwca 2026, 374,08 m²

      gen. Andersa 72c, Głuchołazy

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 267 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 374,08 m²
      • 1 izba
      • piętro 2
      • jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
    4. Sprzedaż lokalu, 29 maja 2026, 34,17 m²

      202, Skorochów

      699 870 złCena za metr kwadratowy: 20 482 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,17 m²
      • 1 izba
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu, 29 maja 2026, 86 m²

      175, Konradów

      80 000 złCena za metr kwadratowy: 930 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 86 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu, 28 maja 2026, 281,28 m²

      Krakowska 17, Otmuchów

      705 000 złCena za metr kwadratowy: 2 506 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 281,28 m²
      • 17 izb
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu, 28 marca 2026, 22,93 m²

      52, Podlesie

      445 000 złCena za metr kwadratowy: 19 407 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 22,93 m²
      • piętro 2
    8. Sprzedaż lokalu, 25 marca 2026, 47,36 m²

      Dworcowa 10, Paczków

      33 561 złCena za metr kwadratowy: 709 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,36 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • poza medianami cen
    9. Sprzedaż lokalu, 20 marca 2026, 11,09 m²

      Otmuchowska 54F, Nysa

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 1 803 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 11,09 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
      • poza medianami cen
    10. Sprzedaż lokalu, 11 lutego 2026, 26,95 m²

      52, Podlesie

      547 365 złCena za metr kwadratowy: 20 310 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,95 m²
      • piętro 2
      • rynek pierwotny

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Inne lokale” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych