Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w powiecie krapkowickim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 902zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
295 000zł
Mediana powierzchni ?
47,9m²
Liczba transakcji ?
39
- 14 maja 2025 – 14 maja 2026 · 39 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 27 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat krapkowicki to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 4 752 transakcje.
Mieszkania: 39 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 902 zł/m², a mediana powierzchni 47,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 39 | 5 902 zł/m² | 295 000 zł | 47,9 m² |
| Garaże Niska próba | 12 | 1 294 zł/m² | 31 000 zł | 24,0 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Biurowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Produkcyjne Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 41 | 77 zł/m² | 100 000 zł | 912,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 49 | 6 zł/m² | 40 000 zł | 2 558,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | brak danych | 5 670 zł | 82,0 m² |
| Budynki Niska próba | 45 | 3 754 zł/m² | 259 750 zł | 72,0 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Krapkowice | 33 | 6 223 zł/m² |
| Gogolin | 4 | brak danych |
| Zdzieszowice | 3 | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat krapkowicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 140 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 824 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 77 854 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 9 033 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat krapkowicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 2 670
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krapkowickim w 2025 roku: 9 033 zł miesięcznie. To 96,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 115,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 140 000 zł — z 2 650 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie krapkowickim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 18,0 do 15,2.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie krapkowickim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,9% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 033 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
96,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,2
Dane za 2024 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14 kwietnia 2026 | OPOLSKA 52, KRAPKOWICE Lokal 4 | 375 000 zł | 4 475 zł/m² ? | 83,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 25 marca 2026 | KSIĘDZA DUSZY 5D, KRAPKOWICE Lokal 61 | 411 465 zł | 6 953 zł/m² ? | 59,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 19 marca 2026 | KSIĘDZA DUSZY 5D, KRAPKOWICE Lokal 15 Udziały wymagają uwagi ? | 398 385 zł | 6 753 zł/m² ? | 59,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 13 marca 2026 | OSIEDLE XXX LECIA 15, KRAPKOWICE Lokal 113 | 299 000 zł | 5 246 zł/m² ? | 57,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 13 marca 2026 | OPOLSKA 85, KRAPKOWICE Lokal 9 | 200 000 zł | 3 040 zł/m² ? | 65,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 10 marca 2026 | SZKOLNA 12, KRAPKOWICE Lokal 5 | 150 000 zł | 3 234 zł/m² ? | 46,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 6 marca 2026 | CHOPINA 12, KRAPKOWICE Lokal 7 | 289 000 zł | 8 819 zł/m² ? | 32,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 6 marca 2026 | FABRYCZNA 16, GÓRAŻDŻE Lokal 1 | 150 000 zł | 4 144 zł/m² ? | 36,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 5 marca 2026 | OSIEDLE 1000 LECIA 1, KRAPKOWICE Lokal 15 | 90 000 zł | 4 000 zł/m² ? | 22,5 m² ? | 1/2 ? | 3 | 5 |
| 4 marca 2026 | WYSPIAŃSKIEGO 38J, KRAPKOWICE Lokal 1 | 379 000 zł | 7 541 zł/m² ? | 50,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych