Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Gogolin
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 30 marca 2024 – 30 marca 2026 · 4 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026 · import 27 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaGogolin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 794 transakcje.
Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Biurowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 12 | 54 zł/m² | 280 000 zł | 1 334,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 7 | brak danych | brak danych | 6 653,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 18 | 5 678 zł/m² | 330 000 zł | 82,3 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Gogolin - obszar wiejski | 3 | brak danych |
| Gogolin - miasto | 1 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2023 | 8 | 4 675 zł/m² | +14,3% | Niska próba |
| 2022 | 17 | 4 091 zł/m² | +18,9% | Niska próba |
| 2021 | 50 | 3 441 zł/m² | +6,6% | Wiarygodna |
| 2020 | 26 | 3 227 zł/m² | +44,5% | Niska próba |
| 2019 | 26 | 2 233 zł/m² | −10,2% | Niska próba |
| 2018 | 22 | 2 488 zł/m² | +22,6% | Niska próba |
| 2017 | 20 | 2 030 zł/m² | +6,1% | Niska próba |
| 2016 | 17 | 1 914 zł/m² | +10,3% | Niska próba |
| 2015 | 20 | 1 736 zł/m² | +29,8% | Niska próba |
| 2014 | 22 | 1 337 zł/m² | −38,4% | Niska próba |
| 2013 | 11 | 2 169 zł/m² | +5,8% | Niska próba |
| 2012 | 22 | 2 051 zł/m² | −11,0% | Niska próba |
| 2011 | 11 | 2 304 zł/m² | +9,7% | Niska próba |
| 2010 | 19 | 2 100 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Gogolin; część danych: powiat krapkowicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 130 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 410 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 77 854 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 9 033 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat krapkowicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 370
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −4 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krapkowickim w 2025 roku: 9 033 zł miesięcznie. To 96,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 115,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 130 000 zł — z 369 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Gogolin mieszkało 11 549 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 4 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie krapkowickim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 18,0 do 15,2.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie krapkowickim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,9% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 13 064 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 202,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,8 do 5,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 033 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
13 064 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
96,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
11 549osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 633osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 916osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 792osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 620osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 630osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 454osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 053osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−4 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
2,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−2,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
139
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
143
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,2
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
11 542
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
9 309
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 marca 2026 | FABRYCZNA 16, GÓRAŻDŻE Lokal 1 | 150 000 zł | 4 144 zł/m² ? | 36,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 31 stycznia 2026 | FABRYCZNA 36, GÓRAŻDŻE Lokal 6 | 148 000 zł | 3 691 zł/m² ? | 40,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 13 stycznia 2026 | DĘBOWA 46, GOGOLIN Lokal 3 | 276 000 zł | 6 132 zł/m² ? | 45,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 13 stycznia 2026 | DĘBOWA 46, GOGOLIN Lokal 1 | 276 000 zł | 6 132 zł/m² ? | 45,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 13 stycznia 2026 | DĘBOWA 46, GOGOLIN Lokal 2 | 248 000 zł | 6 131 zł/m² ? | 40,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 23 grudnia 2025 | STAWOWA 17, ZAKRZÓW Lokal 12 | 55 000 zł | 2 321 zł/m² ? | 23,7 m² ? | 1/1 ? | 1 | 2 |
| 31 października 2023 | AZALIOWA 2, GOGOLIN Lokal 2/1 | 398 000 zł | 4 880 zł/m² ? | 81,6 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 31 października 2023 | AZALIOWA 2A, GOGOLIN Lokal 2A/2 | 438 000 zł | 5 371 zł/m² ? | 81,6 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 14 lipca 2023 | POWSTAŃCÓW 12, GOGOLIN Lokal 2 | 88 500 zł | 2 216 zł/m² ? | 39,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 19 czerwca 2023 | SPACEROWA 2, Gogolin Lokal 8 | 130 000 zł | 3 216 zł/m² ? | 40,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Gogolin?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Gogolin wynosi brak danych/m² na podstawie 4 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Gogolin?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Gogolin?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Gogolin rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Gogolin wzrosły o 49,0% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to marzec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 27 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych