Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Gogolin
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 7 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 144zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
150 000zł
Mediana powierzchni ?
40,1m²
Liczba transakcji ?
7
- 6 marca 2024 – 6 marca 2026 · 7 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaGogolin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 168 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 144 zł/m², a mediana powierzchni 40,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 7 | 4 144 zł/m² | 150 000 zł | 40,1 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 7 | 4 144 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Gogolin - miasto | 4 | brak danych |
| Gogolin - obszar wiejski | 3 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 4 545 zł/m² | +95,8% | Niska próba |
| 2023 | 7 | 3 995 zł/m² | +32,5% | Niska próba |
| 2022 | 15 | 3 015 zł/m² | +12,7% | Niska próba |
| 2021 | 28 | 2 676 zł/m² | +20,1% | Niska próba |
| 2020 | 14 | 2 228 zł/m² | +7,8% | Niska próba |
| 2019 | 20 | 2 066 zł/m² | −9,9% | Niska próba |
| 2018 | 18 | 2 292 zł/m² | +15,2% | Niska próba |
| 2017 | 10 | 1 990 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Gogolin; część danych: powiat krapkowicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 150 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 899 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 77 854 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 9 033 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat krapkowicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 168
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −4 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krapkowickim w 2025 roku: 9 033 zł miesięcznie. To 96,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 115,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 150 000 zł — z 163 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Gogolin mieszkało 11 549 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 4 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krapkowickim 13,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie krapkowickim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,9% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 13 064 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 202,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,8 do 5,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 033 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
13 064 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
96,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
11 549osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 633osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 916osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 792osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 620osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 630osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 454osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 053osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−4 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
2,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−2,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
139
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
143
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
11 542
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
9 309
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 marca 2026, 36,2 m²
FABRYCZNA 16, GÓRAŻDŻE
150 000 złCena za metr kwadratowy: 4 144 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,2 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 stycznia 2026, 40,1 m²
FABRYCZNA 36, GÓRAŻDŻE
148 000 złCena za metr kwadratowy: 3 691 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,1 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 stycznia 2026, 44,31 m²
DĘBOWA 46, GOGOLIN
320 000 złCena za metr kwadratowy: 7 222 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,31 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2026, 98,5 m²
WYZWOLENIA 80, GOGOLIN
150 000 złCena za metr kwadratowy: 1 523 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 98,5 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 stycznia 2026, 34,5 m²
WYZWOLENIA 21, GOGOLIN
260 000 złCena za metr kwadratowy: 7 536 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,5 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 stycznia 2026, 46,1 m²
WYZWOLENIA 21, GOGOLIN
228 000 złCena za metr kwadratowy: 4 946 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,1 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 grudnia 2025, 23,7 m²
STAWOWA 17, ZAKRZÓW
55 000 złCena za metr kwadratowy: 2 321 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 23,7 m²
- 1 izba
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 października 2023, 81,55 m²
AZALIOWA 2, GOGOLIN
398 000 złCena za metr kwadratowy: 4 880 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 81,55 m²
- 5 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 września 2023, 54 m²
STAWOWA 25, ZAKRZÓW
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 519 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lipca 2023, 37,47 m²
POWSTAŃCÓW 30A, GOGOLIN
100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 669 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,47 m²
- 2 izby
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Gogolin?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Gogolin wynosi 4 144 zł/m² na podstawie 7 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Gogolin?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 40,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 150 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Gogolin rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Gogolin rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 144 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to marzec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych