Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Kolejowa, Szydłów
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1609
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 29 stycznia 2025 – 29 stycznia 2026 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
1
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
brak danychzł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
brak danychm²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
brak danych
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Kolejowa, Szydłów: w statystykach ujęto 19 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 198 zł/m², a mediana powierzchni 52,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat opolski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 75 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 198 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 063 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 081 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat opolski
- Liczba mieszkań w próbie
- 13
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie opolskim w 2025 roku: 8 081 zł miesięcznie. To 86,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 75 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie opolskim 10,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie opolskim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,2% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 081 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,1%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
10,6
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2026, 45,8 m²
KOLEJOWA 1/4, SZYDŁÓW
91 700 złCena za metr kwadratowy: 2 002 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,8 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 stycznia 2026, 88,5 m²
KOLEJOWA 1/2, SZYDŁÓW
179 000 złCena za metr kwadratowy: 2 023 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 88,5 m²
- 5 izb
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 czerwca 2025, 25,6 m²
KOLEJOWA 1/3, SZYDŁÓW
55 700 złCena za metr kwadratowy: 2 176 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,6 m²
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu, 28 lipca 2023, 93,4 m²
KOLEJOWA 1/2, SZYDŁÓW
171 000 złCena za metr kwadratowy: 1 831 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 93,4 m²
- 6 izb
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 października 2022, 52,9 m²
KOLEJOWA 1/3, SZYDŁÓW
175 000 złCena za metr kwadratowy: 3 308 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,9 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 lipca 2022, 45,9 m²
KOLEJOWA 1/4, SZYDŁÓW
103 000 złCena za metr kwadratowy: 2 244 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,9 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lipca 2020, 1,13 m²
KOLEJOWA 1/3, SZYDŁÓW
1 665 złCena za metr kwadratowy: 1 473 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 1,13 m²
- udział 290/10000
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lutego 2020, 47,7 m²
KOLEJOWA 1/4, SZYDŁÓW
40 000 złCena za metr kwadratowy: 839 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,7 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2019, 46,1 m²
KOLEJOWA 1/4, SZYDŁÓW
60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 302 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,1 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 maja 2018, 66 m²
KOLEJOWA 1/3, SZYDŁÓW
88 500 złCena za metr kwadratowy: 1 341 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66 m²
- 4 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 października 2016, 52,9 m²
KOLEJOWA 1/3, SZYDŁÓW
63 000 złCena za metr kwadratowy: 1 191 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,9 m²
- 3 izby
- poziom -1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 września 2016, 39,6 m²
KOLEJOWA 1/3, SZYDŁÓW
50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 263 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,6 m²
- 2 izby
- poziom -1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 sierpnia 2016, 66 m²
KOLEJOWA 1/5, SZYDŁÓW
76 000 złCena za metr kwadratowy: 1 152 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66 m²
- 4 izby
- poziom -1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 sierpnia 2016, 65,9 m²
KOLEJOWA 1/5, SZYDŁÓW
87 000 złCena za metr kwadratowy: 1 320 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,9 m²
- 4 izby
- poziom -1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2016, 45,9 m²
KOLEJOWA 1/4, SZYDŁÓW
55 000 złCena za metr kwadratowy: 1 198 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,9 m²
- 3 izby
- poziom -1
Sprzedaż budynku, 28 lipca 2016
KOLEJOWA 1/6, SZYDŁÓW
75 000 zł
- powierzchnia użytkowa brak danych
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2016, 65,8 m²
KOLEJOWA 1/6, SZYDŁÓW
75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 140 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,8 m²
- 4 izby
- poziom -1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2016, 66,3 m²
KOLEJOWA 1/6, SZYDŁÓW
76 000 złCena za metr kwadratowy: 1 146 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,3 m²
- 4 izby
- poziom -1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2016, 65,7 m²
KOLEJOWA 1/5, SZYDŁÓW
75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 142 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,7 m²
- 4 izby
- poziom -1
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych