Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Tułowice - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 176zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
179 000zł
Mediana powierzchni ?
74,6m²
Liczba transakcji ?
5
- 23 września 2024 – 23 września 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 17 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTułowice - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 233 transakcje.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 176 zł/m², a mediana powierzchni 74,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 2 176 zł/m² | 179 000 zł | 74,6 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 25 | 82 zł/m² | 115 830 zł | 997,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 10 | 6 zł/m² | 44 000 zł | 15 400,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 10 | 4 zł/m² | 24 794 zł | 1 531,5 m² |
| Budynki Niska próba | 15 | 6 141 zł/m² | 340 000 zł | 60,4 m² |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 2 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat opolski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 88 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 002 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 063 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 081 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat opolski
- Liczba mieszkań w próbie
- 11
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +11,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +8 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie opolskim w 2025 roku: 8 081 zł miesięcznie. To 86,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 88 500 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 1 302 osoby. Od 2018 roku liczba mieszkańców wzrosła o 11%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 8 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie opolskim 10,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie opolskim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,2% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2018 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2018 roku wskaźnik wzrósł z 2,5 do 6,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 081 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
1 302osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
639osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
663osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
179osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
192osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
283osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
363osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
285osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+8 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
6,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
6,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
22
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
14
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
10,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
1 285
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 298
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 stycznia 2026 | KOLEJOWA 1/4, SZYDŁÓW Lokal | 91 700 zł | 2 002 zł/m² ? | 45,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 8 stycznia 2026 | KOLEJOWA 1/2, SZYDŁÓW Lokal | 179 000 zł | 2 023 zł/m² ? | 88,5 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 26 czerwca 2025 | KOLEJOWA 1/3, SZYDŁÓW Lokal | 55 700 zł | 2 176 zł/m² ? | 25,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 3 kwietnia 2025 | 18, Tułowice Małe Lokal | 516 436 zł | 6 919 zł/m² ? | 74,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 19 marca 2025 | 18, Tułowice Małe Lokal | 462 482 zł | 6 180 zł/m² ? | 74,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 3 |
| 17 października 2022 | KOLEJOWA 1/3, SZYDŁÓW Lokal | 175 000 zł | 3 308 zł/m² ? | 52,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 21 lutego 2020 | KOLEJOWA 1/4, SZYDŁÓW Lokal | 40 000 zł | 839 zł/m² ? | 47,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 29 lipca 2019 | KOLEJOWA 1/4, SZYDŁÓW Lokal | 60 000 zł | 1 302 zł/m² ? | 46,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 5 czerwca 2019 | 2/1, Tułowice Małe Lokal | 17 582 zł | 525 zł/m² ? | 33,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 15 maja 2018 | KOLEJOWA 1/3, SZYDŁÓW Lokal | 88 500 zł | 1 341 zł/m² ? | 66,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Tułowice - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Tułowice - obszar wiejski wynosi 2 176 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Tułowice - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 74,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 179 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Tułowice - obszar wiejski rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Tułowice - obszar wiejski nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 176 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 17 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 17 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych