Osiedle · Ceny transakcyjne
Osiedle 3-go Maja, Łańcut
Podsumowanie transakcji na tym osiedlu, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1810
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 7 maja 2025 – 7 maja 2026 · 4 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis osiedla
Cena transakcyjnaOsiedle 3-go Maja, Łańcut: w statystykach ujęto 11 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 866 zł/m², a mediana powierzchni 37,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
To osiedle, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat łańcucki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 270 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 866 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 37,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 251 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 737 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat łańcucki
- Liczba mieszkań w próbie
- 11
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łańcuckim w 2025 roku: 7 737 zł miesięcznie. To 82,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 148,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 270 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łańcuckim 8,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 712 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łańcuckim w 2025 roku: 9,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 737 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,8%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
8,8
Dane za 2025 rok
Transakcje na tym osiedlu
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 maja 2026, 46,34 m²
osiedle 3-go Maja 6, Łańcut
313 000 złCena za metr kwadratowy: 6 754 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,34 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 listopada 2025, 45,5 m²
osiedle 3-go Maja 10, Łańcut
399 000 złCena za metr kwadratowy: 8 769 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,5 m²
- 6 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2025, 37,56 m²
osiedle 3-go Maja 8, Łańcut
335 000 złCena za metr kwadratowy: 8 919 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,56 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 września 2025, 46,13 m²
osiedle 3-go Maja 6, Łańcut
255 000 złCena za metr kwadratowy: 5 528 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,13 m²
- 6 izb
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 września 2024, 37,3 m²
osiedle 3-go Maja 10, Łańcut
347 000 złCena za metr kwadratowy: 9 303 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 czerwca 2024, 28,4 m²
osiedle 3-go Maja 5, Łańcut
195 000 złCena za metr kwadratowy: 6 866 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,4 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 grudnia 2023, 46,11 m²
osiedle 3-go Maja 5, Łańcut
270 000 złCena za metr kwadratowy: 5 856 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,11 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 grudnia 2023, 37,3 m²
osiedle 3-go Maja 10, Łańcut
200 000 złCena za metr kwadratowy: 5 362 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 października 2023, 37,76 m²
osiedle 3-go Maja 8, Łańcut
260 000 złCena za metr kwadratowy: 6 886 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,76 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 września 2022, 28,4 m²
osiedle 3-go Maja 5, Łańcut
225 000 złCena za metr kwadratowy: 7 923 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,4 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2022, 18,92 m²
osiedle 3-go Maja 8, Łańcut
85 000 złCena za metr kwadratowy: 4 493 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 18,92 m²
- 4 izby
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych