Przejdź do treści

Rynek · Ceny transakcyjne

Rynek, Sieniawa

Podsumowanie transakcji przy tym rynku, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat przeworski

Kod podziału terytorialnego

1814

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 12 lutego 2025 – 12 lutego 2026 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis rynku

Cena transakcyjna

Rynek, Sieniawa: w statystykach ujęto 11 transakcji.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 777 zł/m², a mediana powierzchni 47,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten rynek, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat przeworski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    190 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 777 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,3 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    64 568 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 409 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat przeworski
    Liczba mieszkań w próbie
    10

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie przeworskim w 2025 roku: 7 409 zł miesięcznie. To 79,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 190 000 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie przeworskim 7,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 761 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie przeworskim w 2025 roku: 14,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 16,9% do 14,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 409 złmiesięcznie

    +136,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    79,1%

    +3,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    14,3%

    −2,6

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    7,8

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tym rynku

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lutego 2026, 47,25 m²

      Rynek 1B, Sieniawa

      260 000 złCena za metr kwadratowy: 5 503 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,25 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 marca 2025, 61,61 m²

      Rynek 5, Sieniawa

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 058 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,61 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 listopada 2024, 47,25 m²

      Rynek 1B, Sieniawa

      309 000 złCena za metr kwadratowy: 6 540 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,25 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 października 2024, 72,91 m²

      Rynek 4h, Sieniawa

      270 000 złCena za metr kwadratowy: 3 703 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 72,91 m²
      • 6 izb
      • piętro 3
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 września 2024, 40,13 m²

      Rynek 5, Sieniawa

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 485 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 40,13 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 kwietnia 2021, 38,96 m²

      Rynek 5, Sieniawa

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 850 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,96 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2020, 46,7 m²

      Rynek 1B, Sieniawa

      163 000 złCena za metr kwadratowy: 3 490 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,7 m²
      • 3 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2019, 59,61 m²

      Rynek 4A, Sieniawa

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 516 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,61 m²
      • 2 izby
      • parter
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2019, 31 m²

      Rynek 7, Sieniawa

      85 900 złCena za metr kwadratowy: 2 771 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31 m²
      • 2 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2017, 72,91 m²

      Rynek 4h, Sieniawa

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 2 743 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 72,91 m²
      • 6 izb
      • parter
    11. Sprzedaż działki budowlanej, 13 listopada 2014, 977 m²

      Rynek 5, Sieniawa

      75 000 złCena za metr kwadratowy: 77 zł/m²

      • powierzchnia działki 977 m²
      • numer działki 821

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych