Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Sieniawa
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 503zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
260 000zł
Mediana powierzchni ?
47,3m²
Liczba transakcji ?
9
- 3 czerwca 2024 – 3 czerwca 2026 · 9 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 29 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSieniawa to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 957 transakcji.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 503 zł/m², a mediana powierzchni 47,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 9 | 5 503 zł/m² | 260 000 zł | 47,3 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 16 | 50 zł/m² | 59 220 zł | 658,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 113 | 8 zł/m² | 49 500 zł | 4 000,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 23 | 2 922 zł/m² | 172 000 zł | 69,6 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 7 | 5 503 zł/m² | 280 000 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 8 | 5 475 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Sieniawa - miasto | 7 | 5 447 zł/m² |
| Sieniawa - obszar wiejski | 3 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 7 | 4 767 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2022 | 5 | 927 zł/m² | −72,0% | Niska próba |
| 2021 | 5 | 3 307 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Sieniawa; część danych: powiat przeworski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 147 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 930 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 64 568 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 409 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat przeworski
- Liczba mieszkań w próbie
- 38
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −4,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −30 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie przeworskim w 2025 roku: 7 409 zł miesięcznie. To 79,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 147 000 zł — z 37 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Sieniawa mieszkało 6 686 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 4,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 30 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie przeworskim 9,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 942 przestępstwa rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 9,7 do 9,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie przeworskim w 2025 roku: 14,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 16,9% do 14,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 755 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 94,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,1 do 3,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 409 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 755 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
79,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
14,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 686osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 382osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 304osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
918osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 208osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 530osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 783osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 247osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−30 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
49
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
79
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,6
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 416
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 998
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12 lutego 2026 | Rynek 1B, Sieniawa Lokal 22 | 260 000 zł | 5 503 zł/m² ? | 47,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 20 lipca 2025 | 200F, Dybków Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 425 000 zł | 6 793 zł/m² ? | 62,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 9 marca 2025 | Rynek 5, Sieniawa Lokal 11 | 250 000 zł | 4 058 zł/m² ? | 61,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 6 lutego 2025 | Parkowa 4A, Sieniawa Lokal 7 | 350 000 zł | 5 833 zł/m² ? | 60,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 15 stycznia 2025 | Jana Pawła II 9, Sieniawa Lokal 9 | 120 000 zł | 2 920 zł/m² ? | 41,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 20 listopada 2024 | Rynek 1B, Sieniawa Lokal 21 | 309 000 zł | 6 540 zł/m² ? | 47,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 11 listopada 2024 | Kazimierza Wielkiego 7, Sieniawa Lokal 12 | 280 000 zł | 5 447 zł/m² ? | 51,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 20 września 2024 | Rynek 5, Sieniawa Lokal 16 | 180 000 zł | 4 485 zł/m² ? | 40,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 1 lipca 2024 | 200G, Dybków Lokal 3 | 250 000 zł | 6 253 zł/m² ? | 40,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 28 maja 2024 | 200F, Dybków Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 113 400 zł | 1 813 zł/m² ? | 62,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Sieniawa?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Sieniawa wynosi 5 503 zł/m² na podstawie 9 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Sieniawa?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 260 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Sieniawa?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 5 475 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Sieniawa rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Sieniawa nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 503 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 29 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 29 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych