Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Utrata 2, Suwałki

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

Suwałki

Kod podziału terytorialnego

2063

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 5 sierpnia 2025 – 5 sierpnia 2026 · 3 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Utrata 2, Suwałki ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 43,9 m² do 67,9 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 17 maja 2018, a ostatnia z 5 sierpnia 2026.

Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 001 zł/m², a mediana powierzchni 58,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: Suwałki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    275 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    5 001 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    58,2 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 137 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 090 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    Suwałki
    Liczba mieszkań w próbie
    10

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Suwałkach w 2025 roku: 8 090 zł miesięcznie. To 86,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 135,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 275 000 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Suwałkach 16,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Suwałkach w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,5% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 090 złmiesięcznie

    +135,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,3%

    +3,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,4%

    −2,1

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Utrata 2, Suwałki

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 sierpnia 2026, 43,9 m²

      255 000 złCena za metr kwadratowy: 5 809 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2026, 58,2 m²

      395 000 złCena za metr kwadratowy: 6 787 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,2 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2025, 58,2 m²

      435 000 złCena za metr kwadratowy: 7 474 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,2 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 grudnia 2023, 58,2 m²

      305 000 złCena za metr kwadratowy: 5 241 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,2 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 czerwca 2021, 67,9 m²

      335 000 złCena za metr kwadratowy: 4 934 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,9 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 czerwca 2020, 58,2 m²

      295 000 złCena za metr kwadratowy: 5 069 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,2 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 października 2019, 58,2 m²

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 749 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,2 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 stycznia 2019, 43,9 m²

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 417 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2018, 58,2 m²

      210 000 złCena za metr kwadratowy: 3 608 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,2 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 maja 2018, 43,9 m²

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 3 075 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 5

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych