Adres z Rejestru cen nieruchomości

11 Listopada 18, Będzin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.

Powiat powiat będziński Kod podziału terytorialnego 2401

Mediana ceny za m² ?

9 138 zł/m²

-8,6% r/r

Mediana ceny całkowitej

405 000 zł

Mediana metrażu

44,3 m²

Liczba transakcji

3

Opis adresu

Adres 11 Listopada 18, Będzin ma w Rejestrze cen nieruchomości 74 transakcje. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Metraż transakcji mieści się w zakresie od 3,4 m² do 246,5 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 15.10.2019, a ostatnia z dnia 28.04.2026. W ostatnich 2 latach odnotowano 2 transakcje.

Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 9 138 zł/m², a mediana metrażu 44,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 3 9 138 zł/m² 405 000 zł 44,3 m²
Inne lokale 3 6 122 zł/m² 21 000 zł 3,4 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat będziński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim w 2025 r.: 8 230 zł miesięcznie. To 87,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 138,5%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 405 000 zł — z 3 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.To mediana z zaledwie 3 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie będzińskim 28,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 27,9 do 28,1.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie będzińskim w 2025 r.: 6,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 13,1% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,5 do 1,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
5,7 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
405 000 zł
Mediana ceny za m²
9 138 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
44,3 m²
Szacunkowy dochód netto
5 941 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 230 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat będziński
Liczba mieszkań w próbie
3
Cena całego mieszkania 405 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 71 288 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 98 766 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim

?
8 230 zł+138,5%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
87,8%+4,7
Stopa bezrobocia?
6,4%-6,7

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie będzińskim

?
28,1+0,2
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
1,9+0,4

Transakcje pod tym adresem

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
28.04.2026 11 Listopada 18, Będzin Lokal 58_LOK Udziały wymagają uwagi ? 578 000 zł 9 988 zł/m² ? 57,9 m² ? 3 3
07.11.2024 11 Listopada 18, Będzin Lokal 53_LOK 126 000 zł 2 843 zł/m² ? 44,3 m² ? 2 2
28.03.2024 11 Listopada 18, Będzin Lokal 61_LOK Udziały wymagają uwagi ? 405 000 zł 9 138 zł/m² ? 44,3 m² ? 2 4
07.07.2023 11 Listopada 18, Będzin Lokal A1_LOK 21 000 zł 6 122 zł/m² ? 3,4 m² ? 1 1
07.07.2023 11 Listopada 18, Będzin Lokal A2_LOK 21 000 zł 6 122 zł/m² ? 3,4 m² ? 1 1
24.06.2022 11 Listopada 18, Będzin Lokal 1_LOK 2 122 709 zł 8 610 zł/m² ? 246,5 m² ? 1 1