Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Koszelew 18, Będzin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat będziński

Kod podziału terytorialnego

2401

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 5 maja 2025 – 5 maja 2026 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Koszelew 18, Będzin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 13 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 32,9 m² do 39,7 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 1 marca 2012, a ostatnia z 5 maja 2026.

Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 183 zł/m², a mediana powierzchni 33,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat będziński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    43 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 183 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    33,8 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 325 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 235 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat będziński
    Liczba mieszkań w próbie
    13

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim w 2025 roku: 8 235 zł miesięcznie. To 87,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 43 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie będzińskim 25,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie będzińskim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,1% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 235 złmiesięcznie

    +138,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,9%

    +4,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,4%

    −6,7

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,0

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Koszelew 18, Będzin

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 maja 2026, 32,86 m²

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 3 956 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,86 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2024, 33,8 m²

      97 000 złCena za metr kwadratowy: 2 870 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,8 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 listopada 2024, 34,13 m²

      175 000 złCena za metr kwadratowy: 5 127 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,13 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2018, 33,04 m²

      39 000 złCena za metr kwadratowy: 1 180 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,04 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 maja 2018, 34,07 m²

      50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 468 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,07 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 stycznia 2014, 39,65 m²

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 765 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,65 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2013, 32,86 m²

      37 000 złCena za metr kwadratowy: 1 126 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,86 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 czerwca 2013, 33,8 m²

      40 000 złCena za metr kwadratowy: 1 183 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,8 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 marca 2013, 33,8 m²

      38 000 złCena za metr kwadratowy: 1 124 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,8 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 marca 2013, 39,65 m²

      43 000 złCena za metr kwadratowy: 1 084 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,65 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lutego 2013, 32,91 m²

      66 000 złCena za metr kwadratowy: 2 005 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,91 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 marca 2012, 32,91 m²

      34 100 złCena za metr kwadratowy: 1 036 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,91 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 marca 2012, 32,86 m²

      37 600 złCena za metr kwadratowy: 1 144 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,86 m²
      • 2 izby
      • piętro 1

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych