Adres · Ceny transakcyjne
Żwirki i Wigury 28a, Będzin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2401
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 22 września 2024 – 22 września 2025 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
1
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
brak danychzł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
brak danychm²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
brak danych
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Żwirki i Wigury 28a, Będzin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 11 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 48,1 m² do 61,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 8 października 2008, a ostatnia z 22 września 2025.
Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 801 zł/m², a mediana powierzchni 61,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat będziński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 171 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 801 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 61,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 325 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 235 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat będziński
- Liczba mieszkań w próbie
- 10
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim w 2025 roku: 8 235 zł miesięcznie. To 87,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 171 000 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie będzińskim 25,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie będzińskim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,1% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 235 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,4%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,0
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Żwirki i Wigury 28a, Będzin
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 września 2025, 61,04 m²
410 000 złCena za metr kwadratowy: 6 717 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,04 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 stycznia 2025, 61,04 m²
280 000 złCena za metr kwadratowy: 4 587 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,04 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 czerwca 2023, 48,07 m²
210 000 złCena za metr kwadratowy: 4 369 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,07 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 grudnia 2020, 61,04 m²
220 000 złCena za metr kwadratowy: 3 604 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,04 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż budynku, 21 sierpnia 2020
229 000 zł
- powierzchnia użytkowa brak danych
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 grudnia 2016, 61,04 m²
145 000 złCena za metr kwadratowy: 2 375 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,04 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 kwietnia 2015, 61,04 m²
162 000 złCena za metr kwadratowy: 2 654 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,04 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2013, 61,04 m²
132 500 złCena za metr kwadratowy: 2 171 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,04 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 sierpnia 2011, 61,04 m²
180 000 złCena za metr kwadratowy: 2 949 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,04 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2009, 61,04 m²
90 000 złCena za metr kwadratowy: 1 474 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,04 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 października 2008, 61,04 m²
159 000 złCena za metr kwadratowy: 2 605 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,04 m²
- 4 izby
- piętro 6
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych