Adres z Rejestru cen nieruchomości

Krakowska 4a, Czeladź

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.

Powiat powiat będziński Kod podziału terytorialnego 2401

Mediana ceny za m² ?

3 420 zł/m²

+30,9% r/r

Mediana ceny całkowitej

187 000 zł

Mediana metrażu

49,0 m²

Liczba transakcji

9

Opis adresu

Adres Krakowska 4a, Czeladź ma w Rejestrze cen nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Metraż transakcji mieści się w zakresie od 28,6 m² do 73,1 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 16.01.2011, a ostatnia z dnia 23.01.2026. W ostatnich 2 latach odnotowano 6 transakcji.

Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 3 420 zł/m², a mediana metrażu 49,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 9 3 420 zł/m² 187 000 zł 49,0 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat będziński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim w 2025 r.: 8 230 zł miesięcznie. To 87,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 138,5%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 187 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 9 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie będzińskim 28,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 27,9 do 28,1.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie będzińskim w 2025 r.: 6,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 13,1% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,5 do 1,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
2,6 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
187 000 zł
Mediana ceny za m²
3 420 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
49,0 m²
Szacunkowy dochód netto
5 941 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 230 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat będziński
Liczba mieszkań w próbie
9
Cena całego mieszkania 187 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 71 288 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 98 766 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim

?
8 230 zł+138,5%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
87,8%+4,7
Stopa bezrobocia?
6,4%-6,7

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie będzińskim

?
28,1+0,2
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
1,9+0,4

Transakcje pod tym adresem

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
23.01.2026 Krakowska 4a, Czeladź Lokal 2_LOK 250 000 zł 5 102 zł/m² ? 49,0 m² ? 3 1
14.11.2025 Krakowska 4a, Czeladź Lokal 4A_10_LOK 315 000 zł 5 197 zł/m² ? 60,6 m² ? 4 4
13.10.2025 Krakowska 4a, Czeladź Lokal 4A_8_LOK 110 000 zł 2 245 zł/m² ? 49,0 m² ? 3 3
02.07.2025 Krakowska 4a, Czeladź Lokal 4A_8_LOK Udziały wymagają uwagi ? 105 000 zł 3 673 zł/m² ? 28,6 m² ? 3 3
02.07.2025 Krakowska 4a, Czeladź Lokal 4A_8_LOK 105 000 zł 2 143 zł/m² ? 49,0 m² ? 3 3
03.04.2025 Krakowska 4a, Czeladź Lokal 4A_11_LOK 187 000 zł 3 816 zł/m² ? 49,0 m² ? 3 4
03.12.2018 Krakowska 4a, Czeladź Lokal 6_LOK 240 000 zł 3 284 zł/m² ? 73,1 m² ? 5 2
02.08.2011 Krakowska 4a, Czeladź Lokal 5_LOK 125 000 zł 2 551 zł/m² ? 49,0 m² ? 3 2
16.01.2011 Krakowska 4a, Czeladź Lokal 9_LOK 250 000 zł 3 420 zł/m² ? 73,1 m² ? 5 3