Adres · Ceny transakcyjne
Węglowa 77, Bieruń
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2414
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 26 września 2024 – 26 września 2025 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Węglowa 77, Bieruń ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 11 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 49,6 m² do 62,1 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 21 listopada 2006, a ostatnia z 26 września 2025.
Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 883 zł/m², a mediana powierzchni 49,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat bieruńsko-lędziński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 156 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 883 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 967 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 947 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat bieruńsko-lędziński
- Liczba mieszkań w próbie
- 8
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bieruńsko-lędzińskim w 2025 roku: 7 947 zł miesięcznie. To 84,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 117,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 156 500 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bieruńsko-lędzińskim 21,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie bieruńsko-lędzińskim w 2025 roku: 1,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 4,0% do 1,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 947 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
1,9%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
21,2
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Węglowa 77, Bieruń
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 września 2025, 49,6 m²
320 000 złCena za metr kwadratowy: 6 452 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,6 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 grudnia 2023, 60,2 m²
312 000 złCena za metr kwadratowy: 5 183 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,2 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 września 2021, 49,6 m²
250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 040 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,6 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 stycznia 2014, 60,2 m²
165 000 złCena za metr kwadratowy: 2 741 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,2 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2011, 49,6 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 49,6 m²
- 3 izby
- piętro 5
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2011, 60,2 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 60,2 m²
- 4 izby
- piętro 5
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2011, 49,6 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 49,6 m²
- 3 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2009, 49,6 m²
138 000 złCena za metr kwadratowy: 2 782 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,6 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lutego 2009, 49,6 m²
148 000 złCena za metr kwadratowy: 2 984 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,6 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 sierpnia 2007, 62,1 m²
142 000 złCena za metr kwadratowy: 2 287 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,1 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 listopada 2006, 49,6 m²
65 000 złCena za metr kwadratowy: 1 310 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,6 m²
- 3 izby
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych