Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

Ulica Jana Wantuły, Ustroń

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat cieszyński

Kod podziału terytorialnego

2403

Okres
Szczegółowość

Od 27 maja 2025 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 2 sprzedaży budynków przy tej ulicy, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

12 624zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

520 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

39,8m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

7

  • 27 maja 2025 – 27 maja 2026 · 7 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Sprzedaże budynków

Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką

Liczba sprzedaży budynków

2

Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.

Mediana ceny transakcji budynków

brak danych

Cena całej transakcji, razem z działką.

Mediana powierzchni działek

brak danych

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Ulica Jana Wantuły, Ustroń: w statystykach ujęto 13 transakcji.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 12 624 zł/m², a mediana powierzchni 39,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 7 12 624 zł/m² 520 000 zł 39,8 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat cieszyński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    7,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    520 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    12 624 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    39,8 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 406 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 245 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat cieszyński
    Liczba mieszkań w próbie
    7

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie cieszyńskim w 2025 roku: 8 245 zł miesięcznie. To 88,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 520 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie cieszyńskim 20,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie cieszyńskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,4% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 245 złmiesięcznie

    +138,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,0%

    +4,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,0%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    20,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 maja 2026, 54,23 m²

      Jana Wantuły 98, Ustroń

      549 000 złCena za metr kwadratowy: 10 124 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,23 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 maja 2026, 31,51 m²

      Jana Wantuły 98, Ustroń

      366 000 złCena za metr kwadratowy: 11 615 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,51 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 maja 2026, 31,52 m²

      Jana Wantuły 98, Ustroń

      529 000 złCena za metr kwadratowy: 16 783 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,52 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 maja 2026, 33,96 m²

      Jana Wantuły 98, Ustroń

      428 700 złCena za metr kwadratowy: 12 624 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,96 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 maja 2026, 39,8 m²

      Jana Wantuły 98, Ustroń

      523 000 złCena za metr kwadratowy: 13 141 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 maja 2026, 40,98 m²

      Jana Wantuły 98, Ustroń

      466 500 złCena za metr kwadratowy: 11 384 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 40,98 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 maja 2026, 40,91 m²

      Jana Wantuły 98, Ustroń

      520 000 złCena za metr kwadratowy: 12 711 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 40,91 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż budynku, 8 lipca 2025

      Jana Wantuły 45, Ustroń

      705 000 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • poza statystykami
    9. Sprzedaż budynku, 16 czerwca 2025

      Jana Wantuły 42, Ustroń

      740 000 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • poza statystykami
    10. Sprzedaż budynku, 13 sierpnia 2024

      Jana Wantuły 102, Ustroń

      1 600 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • jeden z 3 budynków sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    11. Sprzedaż budynku, 13 sierpnia 2024

      Jana Wantuły 102, Ustroń

      1 600 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • jeden z 3 budynków sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    12. Sprzedaż budynku, 13 sierpnia 2024

      Jana Wantuły 102, Ustroń

      1 600 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • jeden z 3 budynków sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    13. Sprzedaż budynku, 28 czerwca 2023

      Jana Wantuły 78A, Ustroń

      800 000 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • poza statystykami
    14. Sprzedaż budynku, 25 sierpnia 2022

      Jana Wantuły 7, Ustroń

      660 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    15. Sprzedaż budynku, 25 sierpnia 2022

      Jana Wantuły 7, Ustroń

      660 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    16. Sprzedaż budynku, 2 marca 2022

      Jana Wantuły 45, Ustroń

      660 000 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • poza statystykami

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych