Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

Ulica Stawowa, Sierakowice

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat gliwicki

Kod podziału terytorialnego

2405

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni użytkowej ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 8 sierpnia 2021 – 8 sierpnia 2022 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Sprzedaże budynków

Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką

Liczba sprzedaży budynków

2

Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 2 z nich.

Mediana ceny transakcji budynków

brak danych

Cena całej transakcji, razem z działką.

Mediana powierzchni działek

brak danych

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Ulica Stawowa, Sierakowice: w statystykach ujęto 15 transakcji.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to budynek.

Budynki: 14 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 1 398 zł/m². Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 239 000 zł, a mediana powierzchni działek 1 296 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Budynki 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat gliwicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gliwickim w 2025 roku: 8 440 zł miesięcznie. To 90,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gliwickim 12,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gliwickim w 2025 roku: 4,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,5% do 4,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 440 złmiesięcznie

    +146,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    90,1%

    +7,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,5%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Izby Piętro
    8 sierpnia 2022
    Stawowa 4, Sierakowice Budynki Udziały wymagają uwagi ?
    600 000 zł 3 509 zł/m² ? 171,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    20 stycznia 2022
    Stawowa, Sierakowice Działka 610/164 Działka drogowa (przeznaczenie albo użytek drogi): ceny dróg są zwykle symboliczne, dlatego nie wchodzi do statystyk cen działek. Udziały wymagają uwagi ?
    2 000 zł cena całego aktu brak danych 26,3 m² ? 2/70 ? brak danych brak danych
    20 stycznia 2022
    Stawowa, Sierakowice Działka 718/164 Działka drogowa (przeznaczenie albo użytek drogi): ceny dróg są zwykle symboliczne, dlatego nie wchodzi do statystyk cen działek. Udziały wymagają uwagi ?
    2 000 zł cena całego aktu brak danych 6,0 m² ? 2/70 ? brak danych brak danych
    15 września 2021 560 000 zł 3 275 zł/m² ? 171,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    14 maja 2021 410 000 zł 2 398 zł/m² ? 171,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    7 sierpnia 2020 237 000 zł 1 386 zł/m² ? 171,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    14 maja 2020 200 000 zł 1 170 zł/m² ? 171,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    31 marca 2020 239 000 zł 1 398 zł/m² ? 171,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    27 lutego 2020 237 000 zł 1 386 zł/m² ? 171,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    16 października 2019 239 000 zł 1 398 zł/m² ? 171,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    12 września 2019 237 000 zł 1 386 zł/m² ? 171,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    17 lipca 2019 239 000 zł 1 398 zł/m² ? 171,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    20 maja 2019 232 000 zł 1 357 zł/m² ? 171,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    14 lutego 2019 239 000 zł 1 398 zł/m² ? 171,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    29 listopada 2018 279 000 zł 1 632 zł/m² ? 171,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    23 maja 2016 360 000 zł 2 105 zł/m² ? 171,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych