Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

Ulica Powstańców Śląskich, Krupski Młyn

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat tarnogórski

Kod podziału terytorialnego

2413

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 27 lipca 2019 – 27 lipca 2020 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Ulica Powstańców Śląskich, Krupski Młyn: w statystykach ujęto 10 transakcji.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 375 zł/m², a mediana powierzchni 45,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat tarnogórski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    62 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 375 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    45,1 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    76 880 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 914 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat tarnogórski
    Liczba mieszkań w próbie
    7

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 8 914 zł miesięcznie. To 95,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 149,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 62 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tarnogórskim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,3% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 914 złmiesięcznie

    +149,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    95,1%

    +9,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,1%

    −4,2

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,4

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 stycznia 2026, 31,25 m²

      Powstańców Śląskich 2, Krupski Młyn

      67 500 złCena za metr kwadratowy: 2 160 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 31,25 m²
      • udział 1/2
      • 4 izby
      • piętro 2
      • poza statystykami
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 października 2025, 31,25 m²

      Powstańców Śląskich 2, Krupski Młyn

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 640 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 31,25 m²
      • udział 1/2
      • 4 izby
      • piętro 2
      • poza statystykami
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lipca 2020, 28,95 m²

      Powstańców Śląskich 1, Krupski Młyn

      78 000 złCena za metr kwadratowy: 2 694 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 28,95 m²
      • 2 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 czerwca 2020, 147,4 m²

      Powstańców Śląskich 3, Krupski Młyn

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 1 018 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 147,4 m²
      • 4 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lutego 2017, 45,1 m²

      Powstańców Śląskich 2, Krupski Młyn

      66 000 złCena za metr kwadratowy: 1 463 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,1 m²
      • 3 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 listopada 2014, 45,4 m²

      Powstańców Śląskich 2, Krupski Młyn

      45 809 złCena za metr kwadratowy: 1 009 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,4 m²
      • 2 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 grudnia 2011, 28,95 m²

      Powstańców Śląskich 1, Krupski Młyn

      46 000 złCena za metr kwadratowy: 1 589 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 28,95 m²
      • 2 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2009, 45,1 m²

      Powstańców Śląskich 2, Krupski Młyn

      62 000 złCena za metr kwadratowy: 1 375 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,1 m²
      • 3 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2008, 74,05 m²

      Powstańców Śląskich 1, Krupski Młyn

      23 227 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 74,05 m²
      • 4 izby
      • jeden z 7 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2008, 74,07 m²

      Powstańców Śląskich 1, Krupski Młyn

      23 227 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 74,07 m²
      • 4 izby
      • jeden z 7 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2008, 73,06 m²

      Powstańców Śląskich 1, Krupski Młyn

      23 227 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 73,06 m²
      • 4 izby
      • jeden z 7 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2008, 28,95 m²

      Powstańców Śląskich 1, Krupski Młyn

      23 227 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 28,95 m²
      • 2 izby
      • jeden z 7 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2008, 58,77 m²

      Powstańców Śląskich 1, Krupski Młyn

      23 227 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 58,77 m²
      • 3 izby
      • jeden z 7 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2008, 77,5 m²

      Powstańców Śląskich 1, Krupski Młyn

      23 227 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 77,5 m²
      • 4 izby
      • jeden z 7 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2008, 74,05 m²

      Powstańców Śląskich 1, Krupski Młyn

      23 227 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 74,05 m²
      • 4 izby
      • jeden z 7 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 maja 2005, 28,95 m²

      Powstańców Śląskich 1, Krupski Młyn

      23 000 złCena za metr kwadratowy: 794 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 28,95 m²
      • 2 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych