Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Prusa, Krupski Młyn
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2413
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 18 września 2023 – 18 września 2024 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Prusa, Krupski Młyn: w statystykach ujęto 23 transakcje.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 16 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 857 zł/m², a mediana powierzchni 39,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat tarnogórski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 75 250 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 857 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 39,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 76 880 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 914 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat tarnogórski
- Liczba mieszkań w próbie
- 16
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 8 914 zł miesięcznie. To 95,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 149,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 75 250 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 16 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tarnogórskim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,3% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 914 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
95,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,1%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,4
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 września 2024, 38,2 m²
Prusa 10, Krupski Młyn
230 000 złCena za metr kwadratowy: 6 021 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,2 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2023, 39,09 m²
Prusa 10, Krupski Młyn
152 000 złCena za metr kwadratowy: 3 888 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,09 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 marca 2023, 46,87 m²
Prusa 14, Krupski Młyn
149 000 złCena za metr kwadratowy: 3 179 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,87 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 października 2021, 38,2 m²
Prusa 9, Krupski Młyn
120 000 złCena za metr kwadratowy: 3 141 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,2 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2019, 48 m²
Prusa 5, Krupski Młyn
94 000 złCena za metr kwadratowy: 1 958 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 października 2018, 39,09 m²
Prusa 17, Krupski Młyn
100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 558 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,09 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 marca 2018, 39,09 m²
Prusa 14, Krupski Młyn
77 000 złCena za metr kwadratowy: 1 970 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,09 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2018, 39,09 m²
Prusa 10, Krupski Młyn
73 500 złCena za metr kwadratowy: 1 880 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,09 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 marca 2016, 46,87 m²
Prusa 11, Krupski Młyn
50 500 złCena za metr kwadratowy: 1 077 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,87 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 października 2015, 39,09 m²
Prusa 10, Krupski Młyn
70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 791 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,09 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 września 2012, 38,2 m²
Prusa 10, Krupski Młyn
70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 832 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 maja 2012, 63,53 m²
Prusa 1, Krupski Młyn
116 500 złCena za metr kwadratowy: 1 834 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,53 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 września 2011, 46,87 m²
Prusa 9, Krupski Młyn
brak danych
- powierzchnia użytkowa 46,87 m²
- 3 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 stycznia 2011, 46,87 m²
Prusa 11, Krupski Młyn
28 850 złCena za metr kwadratowy: 616 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,87 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 grudnia 2010, 38,2 m²
Prusa 11, Krupski Młyn
60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 571 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 kwietnia 2010, 63,4 m²
Prusa 2, Krupski Młyn
brak danych
- powierzchnia użytkowa 63,4 m²
- 4 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 marca 2010, 46,94 m²
Prusa 17, Krupski Młyn
brak danych
- powierzchnia użytkowa 46,94 m²
- 3 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 grudnia 2009, 39,9 m²
Prusa 10, Krupski Młyn
brak danych
- powierzchnia użytkowa 39,9 m²
- 3 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 września 2009, 46,87 m²
Prusa 11, Krupski Młyn
57 700 złCena za metr kwadratowy: 1 231 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,87 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 kwietnia 2009, 46,94 m²
Prusa 9, Krupski Młyn
brak danych
- powierzchnia użytkowa 46,94 m²
- 3 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 kwietnia 2009, 38,2 m²
Prusa 15, Krupski Młyn
49 200 złCena za metr kwadratowy: 1 288 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 marca 2009, 48,4 m²
Prusa 6, Krupski Młyn
brak danych
- powierzchnia użytkowa 48,4 m²
- 3 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 marca 2009, 30 m²
Prusa 6, Krupski Młyn
brak danych
- powierzchnia użytkowa 30 m²
- 2 izby
- poza statystykami
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych