Inne lokale · Ceny transakcyjne
Świeradów-Zdrój
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 17 lutego 2024 – 17 lutego 2026 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŚwieradów-Zdrój to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 506 transakcji.
Inne lokale: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 31 | 107 zł/m² | 178 500 zł | 1 596,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Świeradów-Zdrój; część danych: powiat lubański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 155 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 355 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 45,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 153 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 847 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubański
- Liczba mieszkań w próbie
- 120
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −6 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7 847 zł miesięcznie. To 83,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 155 000 zł — z 118 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Świeradów-Zdrój mieszkało 3 850 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 6 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubańskim 27,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,2% do 7,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 19 335 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 160,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 8,6 do 4,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 847 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
19 335 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 850osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 817osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 033osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
398osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
568osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
807osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 063osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 014osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−6 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
36
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
42
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
27,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 415
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 769
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Inne lokale
Sprzedaż lokalu, 13 marca 2026, 69,51 m²
Zakopiańska 22C, Świeradów-Zdrój
780 000 złCena za metr kwadratowy: 11 221 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,51 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu, 3 marca 2026, 47,15 m²
Źródlana 6E, Świeradów-Zdrój
1 426 800 złCena za metr kwadratowy: 30 261 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,15 m²
- 3 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 2 marca 2026, 62,87 m²
Polna 23A, Świeradów-Zdrój
1 014 602 złCena za metr kwadratowy: 16 138 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,87 m²
- 3 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 27 lutego 2026, 29,7 m²
Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2, Świeradów-Zdrój
512 230 złCena za metr kwadratowy: 17 247 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,7 m²
- 1 izba
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 25 lutego 2026, 25,9 m²
Jana Kilińskiego 2C, Świeradów-Zdrój
392 347 złCena za metr kwadratowy: 15 149 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,9 m²
- 1 izba
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 13 lutego 2026, 32,59 m²
Źródlana 2, Świeradów-Zdrój
435 000 złCena za metr kwadratowy: 13 348 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,59 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu, 12 lutego 2026, 26,25 m²
Jana Kilińskiego 2C, Świeradów-Zdrój
428 166 złCena za metr kwadratowy: 16 311 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,25 m²
- 1 izba
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 12 lutego 2026, 31,06 m²
Zakopiańska 22, Świeradów-Zdrój
524 500 złCena za metr kwadratowy: 16 887 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,06 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu, 11 lutego 2026, 39,82 m²
Zakopiańska 20A, Świeradów-Zdrój
1 217 700 złCena za metr kwadratowy: 30 580 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,82 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu, 10 lutego 2026, 37,36 m²
Źródlana 6C, Świeradów-Zdrój
936 030 złCena za metr kwadratowy: 25 054 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,36 m²
- 2 izby
- piętro 4
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Inne lokale” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych