Inne lokale · Ceny transakcyjne
Ścinawa
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 1 października 2024 – 1 października 2026 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŚcinawa to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 658 transakcji.
Inne lokale: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 77 | 4 436 zł/m² | 210 000 zł | 50,8 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 41 | 52 zł/m² | 60 000 zł | 1 099,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 75 | 43 zł/m² | 50 000 zł | 1 174,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Ścinawa; część danych: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 126 171 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 391 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 119 432 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 14 874 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 558
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −9 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 126 171 zł — z 526 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Ścinawa mieszkało 9 181 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 9 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 579 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 236,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,5 do 2,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 579 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 181osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 549osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 632osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 211osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 388osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 889osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 594osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 099osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−9 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
141
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
150
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 178
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 401
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Inne lokale
Sprzedaż lokalu, 21 maja 2026, 42,3 m²
165, Tymowa
26 160 złCena za metr kwadratowy: 618 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,3 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 19 maja 2026, 48,9 m²
Adama Mickiewicza 9, Ścinawa
87 500 złCena za metr kwadratowy: 1 789 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,9 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu, 5 czerwca 2024, 30,4 m²
Lubińska 19, Ścinawa
150 000 złCena za metr kwadratowy: 4 934 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 30,4 m²
- 1 izba
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu, 5 czerwca 2024, 22,5 m²
Lubińska 19, Ścinawa
110 000 złCena za metr kwadratowy: 4 889 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22,5 m²
- 1 izba
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu, 26 lipca 2023, 17,8 m²
Adama Mickiewicza 8, Ścinawa
47 000 złCena za metr kwadratowy: 2 640 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 17,8 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu, 15 lutego 2023, 63,68 m²
Głogowska 3A, Ścinawa
280 000 złCena za metr kwadratowy: 4 397 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,68 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 6 lutego 2023, 83,07 m²
Robotnicza 1, Ścinawa
150 000 złCena za metr kwadratowy: 1 806 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 83,07 m²
Sprzedaż lokalu, 30 czerwca 2022, 50,6 m²
Chobieńska 25B, Ścinawa
25 300 złCena za metr kwadratowy: 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,6 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 20 czerwca 2022, 69 m²
Chobieńska 25B, Ścinawa
34 600 złCena za metr kwadratowy: 501 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 25 lutego 2022, 45,2 m²
Stefana Batorego 16, Ścinawa
90 000 złCena za metr kwadratowy: 1 991 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,2 m²
- 2 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Inne lokale” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych