Handlowo-usługowe · Ceny transakcyjne
Ścinawa
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 1 października 2024 – 1 października 2026 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŚcinawa to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 875 transakcji.
Handlowo-usługowe: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 84 | 4 062 zł/m² | 193 000 zł | 50,7 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Biurowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 45 | 52 zł/m² | 60 000 zł | 1 145,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 103 | 44 zł/m² | 50 000 zł | 1 578,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 58 | 4 677 zł/m² | 255 000 zł | 56,2 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Ścinawa; część danych: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 110 100 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 200 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 119 432 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 14 874 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 725
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −9 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 110 100 zł — z 698 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Ścinawa mieszkało 9 181 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 9 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 579 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 236,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,5 do 2,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 579 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 181osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 549osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 632osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 211osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 388osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 889osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 594osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 099osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−9 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
141
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
150
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 178
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 401
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Handlowo-usługowe
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10 stycznia 2025 | Chobieńska 25B, Ścinawa Lokal 2 | 50 000 zł | 519 zł/m² ? | 96,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 15 października 2024 | Głogowska 5a, Ścinawa Lokal 1 | 32 500 zł | 1 329 zł/m² ? | 24,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 października 2024 | Głogowska 5a, Ścinawa Lokal 2 | 32 500 zł | 726 zł/m² ? | 44,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 14 kwietnia 2022 | Adama Mickiewicza 11, Ścinawa Lokal 1 | 80 000 zł | 1 627 zł/m² ? | 49,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 29 czerwca 2016 | Szeroka 11A, Ścinawa Lokal 1 | 100 000 zł | 3 165 zł/m² ? | 31,6 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 29 sierpnia 2011 | Władysława Jagiełły 28, <brak miejscowości> Lokal 1 | 33 500 zł | 703 zł/m² ? | 47,6 m² ? | brak danych | 6 | brak danych |
| 20 lipca 2009 | Głogowska 8, Ścinawa Lokal 1 | 120 000 zł | 1 479 zł/m² ? | 81,1 m² ? | brak danych | 2 | 1 |
| 29 maja 2007 | Rynek 13, Ścinawa Lokal 40 | 282 124 zł | 1 766 zł/m² ? | 159,7 m² ? | brak danych | 8 | brak danych |
| 31 lipca 2006 | Grunwaldzka 10, Ścinawa Lokal 429 | 43 258 zł | 801 zł/m² ? | 54,0 m² ? | brak danych | 6 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Handlowo-usługowe” w gminie Ścinawa
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych