Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Kondratowice

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

0217022

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

2 105zł/m²

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

90 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

49,2m²

Liczba transakcji ?

39

  • 10 lutego 2024 – 10 lutego 2026 · 39 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Kondratowice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 514 transakcji.

Mieszkania: 39 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 105 zł/m², a mediana powierzchni 49,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 39 2 105 zł/m² 90 000 zł 49,2 m²
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 12 39 zł/m² 68 511 zł 1 123,0 m²
Działki rolne Niska próba 31 6,21 zł/m² 32 500 zł 3 819,5 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 1 brak danych brak danych za mała próba
2 izby 12 2 120 zł/m² 64 000 zł Niska próba
3 izby 21 1 865 zł/m² 101 990 zł Niska próba
4 izby 2 brak danych brak danych za mała próba
5 izb 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 7 2 052 zł/m² Niska próba
Rynek wtórny 30 2 276 zł/m² Wiarygodna

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2025 19 2 187 zł/m² −0,3% Niska próba
2024 16 2 193 zł/m² −19,6% Niska próba
2023 11 2 729 zł/m² +107,2% Niska próba
2022 15 1 317 zł/m² −2,3% Niska próba
2021 11 1 348 zł/m² −17,7% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Kondratowice; część danych: powiat strzeliński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    77 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 711 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    49,3 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    76 740 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 897 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat strzeliński
    Liczba mieszkań w próbie
    145

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −12,5%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −23 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzelińskim w 2025 roku: 8 897 zł miesięcznie. To 94,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 147,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 77 000 zł — z 128 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kondratowice mieszkały 3 883 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 12,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 23 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie strzelińskim 29,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie strzelińskim w 2025 roku: 12,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,3% do 12,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 326 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 190,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,7 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 897 złmiesięcznie

    +147,5%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    10 326 złrocznie

    +190,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    94,9%

    +8,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    12,1%

    −1,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    9,2%

    +0,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 883osoby

    −12,5%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 983osoby

    −12,3%51,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 900osób

    −12,8%48,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    499osób

    −25,4%12,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    645osób

    −24,4%16,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    820osób

    −24,1%21,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 051osób

    −14,1%27,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    868osób

    +41,6%22,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −23 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −5,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −5,9

    −2,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    30

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    53

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    29,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,1

    +1,4

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    3 879

    −12,6%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 073

    −14,1%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 lutego 2026, 53,16 m²

      2, Gołostowice

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 317 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,16 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2026, 29,54 m²

      19, Karczyn

      37 000 złCena za metr kwadratowy: 1 253 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,54 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2026, 81,15 m²

      Długa 14, Kondratowice

      350 000 złCena za metr kwadratowy: 4 313 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 81,15 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 grudnia 2025, 42,85 m²

      Parkowa 9, Prusy

      79 800 złCena za metr kwadratowy: 1 862 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,85 m²
      • 3 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 listopada 2025, 91,94 m²

      2, Edwardów

      240 000 złCena za metr kwadratowy: 2 610 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 91,94 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 listopada 2025, 60,7 m²

      Długa 38, Kondratowice

      215 000 złCena za metr kwadratowy: 3 542 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,7 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 października 2025, 30,7 m²

      7, Białobrzezie

      63 000 złCena za metr kwadratowy: 2 052 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,7 m²
      • 2 izby
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 października 2025, 29,72 m²

      55, Karczyn

      65 000 złCena za metr kwadratowy: 2 187 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,72 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 września 2025, 54,64 m²

      2, Białobrzezie

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 928 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,64 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 sierpnia 2025, 37,02 m²

      1, Kowalskie

      110 000 złCena za metr kwadratowy: 2 971 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,02 m²
      • 2 izby
      • piętro 1

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Kondratowice?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kondratowice wynosi 2 105 zł/m² na podstawie 39 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Kondratowice?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 49,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 90 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Kondratowice?

    Mediana ceny wynosi 2 052 zł/m² na rynku pierwotnym i 2 276 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Kondratowice rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Kondratowice rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 2 105 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to luty 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych