Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Strzelno

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

0409043

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 419zł/m²

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

166 500zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

47,3m²

Liczba transakcji ?

44

  • 18 maja 2024 – 18 maja 2026 · 44 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Strzelno to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 147 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 44 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 419 zł/m², a mediana powierzchni 47,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 44 3 419 zł/m² 166 500 zł 47,3 m²

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 90,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 3 brak danych brak danych za mała próba
2 izby 6 2 505 zł/m² 110 000 zł Niska próba
3 izby 17 3 681 zł/m² 168 000 zł Niska próba
4 izby 8 3 202 zł/m² 183 000 zł Niska próba
5 izb 1 brak danych brak danych za mała próba
7 izb 1 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 40 3 419 zł/m² Wiarygodna

Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?

Ostatnie 24 miesiące danych na rynku wtórnym
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Strzelno - miasto 34 3 419 zł/m²
Strzelno - obszar wiejski 10 3 821 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 11 3 454 zł/m² +2,1% Niska próba
2025 19 3 384 zł/m² +4,0% Niska próba
2024 16 3 253 zł/m² −7,0% Niska próba
2023 8 3 497 zł/m² +15,6% Niska próba
2022 15 3 025 zł/m² +7,4% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Strzelno; część danych: powiat mogileński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    133 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 685 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,8 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    68 518 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 892 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat mogileński
    Liczba mieszkań w próbie
    147

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −9,8%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −3 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mogileńskim w 2025 roku: 7 892 zł miesięcznie. To 84,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 133 000 zł — z 137 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Strzelno mieszkało 10 649 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,8%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 3 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie mogileńskim 12,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 983 przestępstwa rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie mogileńskim w 2025 roku: 10,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,8% do 10,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 146 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 116,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,2 do 3,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 892 złmiesięcznie

    +137,9%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 146 złrocznie

    +116,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    84,2%

    +4,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,0%

    −5,8

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    7,1%

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    10 649osób

    −9,8%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    5 169osób

    −10,5%48,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    5 480osób

    −9,1%51,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 463osoby

    −15,7%13,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 745osób

    −25,7%16,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 153osoby

    −20,6%20,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 965osób

    −9,0%27,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 323osoby

    +32,5%21,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −3 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −0,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −0,2

    +4,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    160

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    163

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,8

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    3,6

    +2,4

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    10 647

    −9,8%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    5 894

    −10,5%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 maja 2026, 121,59 m²

      Gimnazjalna 20A, Strzelno

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 1 234 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 121,59 m²
      • 7 izb
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2026, 116,79 m²

      Raj 1, Strzelno

      520 000 złCena za metr kwadratowy: 4 452 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 116,79 m²
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2026, 31,1 m²

      26, Sławsko Dolne

      9 000 złCena za metr kwadratowy: 289 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,1 m²
      • 1 izba
      • udziały wymagają uwagi
      • poza medianami cen
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 kwietnia 2026, 40,53 m²

      Inowrocławska 4, Strzelno

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 3 454 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 40,53 m²
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 kwietnia 2026, 53,93 m²

      Piastowskie 3, Strzelno

      310 000 złCena za metr kwadratowy: 5 748 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,93 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2026, 44,28 m²

      Piastowskie 4, Strzelno

      205 000 złCena za metr kwadratowy: 4 630 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,28 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 marca 2026, 56,96 m²

      Topolowa 1, Strzelno

      10 000 złCena za metr kwadratowy: 176 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,96 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza medianami cen
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 marca 2026, 47,11 m²

      17, Markowice

      125 000 złCena za metr kwadratowy: 2 653 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,11 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
      • udziały wymagają uwagi
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 marca 2026, 42,44 m²

      43b, Markowice

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 356 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,44 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • udziały wymagają uwagi
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2026, 38,2 m²

      Inowrocławska 13, Strzelno

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 712 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,2 m²

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Strzelno?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Strzelno wynosi 3 419 zł/m² na podstawie 44 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Strzelno?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 166 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Strzelno rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Strzelno rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 3 419 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych