Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Topólka
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 199zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
180 000zł
Mediana powierzchni ?
50,5m²
Liczba transakcji ?
5
- 13 sierpnia 2023 – 13 sierpnia 2025 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2025 · zmiana danych 7 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTopólka to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 7 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 199 zł/m², a mediana powierzchni 50,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 3 199 zł/m² | 180 000 zł | 50,5 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 4 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 7 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 9 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 5 | 3 199 zł/m² | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Topólka; część danych: powiat radziejowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 145 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 871 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 474 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 887 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat radziejowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 7
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −18 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie radziejowskim w 2025 roku: 7 887 zł miesięcznie. To 84,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 145 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Topólka mieszkały 4 403 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 18 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie radziejowskim 13,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 630 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie radziejowskim w 2025 roku: 15,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 21,7% do 15,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 586 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 146,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,4 do 1,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 887 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 586 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
15,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
9,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 403osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 247osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 156osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
578osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
718osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
898osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 242osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
967osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−18 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
40
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
58
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 948
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
0
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 sierpnia 2025, 62,51 m²
38, Topólka
200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 199 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,51 m²
- 6 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2025, 50,5 m²
55, Topólka
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 772 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,5 m²
- 7 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 września 2024, 45,75 m²
27, Topólka
105 000 złCena za metr kwadratowy: 2 295 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,75 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2024, 74,96 m²
Orle
300 000 złCena za metr kwadratowy: 4 002 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,96 m²
- 9 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 października 2023, 42,7 m²
Rucin
180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 215 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,7 m²
- 6 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 lutego 2020, 53,66 m²
Topólka
100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 864 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,66 m²
- 6 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 marca 2019, 50,5 m²
Topólka
145 000 złCena za metr kwadratowy: 2 871 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,5 m²
- 7 izb
- piętro 2
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Topólka?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Topólka wynosi 3 199 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Topólka?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 50,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 180 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Topólka rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Topólka rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 199 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2025. Zmiana danych: 7 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych