Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Kurów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 699zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
170 000zł
Mediana powierzchni ?
58,7m²
Liczba transakcji ?
5
- 22 lutego 2020 – 22 lutego 2022 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: luty 2022 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKurów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 16 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 699 zł/m², a mediana powierzchni 58,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 3 699 zł/m² | 170 000 zł | 58,7 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 5 | 3 699 zł/m² | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Kurów; część danych: powiat puławski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 120 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 952 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 740 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 041 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat puławski
- Liczba mieszkań w próbie
- 16
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Saldo migracji w 2025 roku
- −29 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie puławskim w 2025 roku: 8 041 zł miesięcznie. To 85,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 99,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 120 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku w gminie Kurów mieszkało 7 278 osób. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 29 osób więcej, niż się wprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie puławskim 15,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie puławskim w 2025 roku: 6,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,9% do 6,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 724 zł na mieszkańca.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Tempo budowy prawie się nie zmienia.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,8 mieszkania na 1000 mieszkańców.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 041 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 724 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 278osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 609osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 669osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 012osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 167osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 463osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 982osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 654osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−29 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
52
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
81
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 043
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 650
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lutego 2022, 61,34 m²
Fabryczna 2A, Kurów
272 500 złCena za metr kwadratowy: 4 442 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,34 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2021, 73 m²
Zacisze 8, Kurów
270 000 złCena za metr kwadratowy: 3 699 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 73 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 listopada 2021, 35,8 m²
Zacisze 2, Kurów
155 000 złCena za metr kwadratowy: 4 330 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,8 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 czerwca 2020, 58,67 m²
365A, Klementowice
170 000 złCena za metr kwadratowy: 2 898 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,67 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 maja 2020, 28,3 m²
365B, Klementowice
82 000 złCena za metr kwadratowy: 2 898 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,3 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 stycznia 2020, 35,8 m²
Zacisze 2, Kurów
120 000 złCena za metr kwadratowy: 3 352 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,8 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 sierpnia 2019, 28,79 m²
365B, Klementowice
85 000 złCena za metr kwadratowy: 2 952 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,79 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 czerwca 2019, 45 m²
Lubelska 9, Kurów
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 667 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 marca 2019, 40,2 m²
Warszawska 14, Kurów
24 400 złCena za metr kwadratowy: 607 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,2 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lutego 2019, 61,75 m²
Fabryczna 2A, Kurów
215 000 złCena za metr kwadratowy: 3 482 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,75 m²
- 4 izby
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Kurów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kurów wynosi 3 699 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Kurów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 58,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 170 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Kurów rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Kurów rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 699 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to luty 2022, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: luty 2022. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych