Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Ujazd
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 465zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
220 000zł
Mediana powierzchni ?
48,4m²
Liczba transakcji ?
9
- 27 listopada 2023 – 27 listopada 2025 · 9 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: listopad 2025 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaUjazd to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 17 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 465 zł/m², a mediana powierzchni 48,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 9 | 4 465 zł/m² | 220 000 zł | 48,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 9 | 4 465 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Ujazd - obszar wiejski | 6 | 4 678 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5 | 5 187 zł/m² | +141,4% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Ujazd; część danych: powiat tomaszowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 220 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 465 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 382 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 997 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat tomaszowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 17
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −2,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +4 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tomaszowskim w 2025 roku: 7 997 zł miesięcznie. To 85,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 145,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 220 000 zł — z 17 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 17 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Ujazd mieszkało 7 158 osób. Od 2023 roku liczba mieszkańców spadła o 2,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 4 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tomaszowskim 153,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 18 tysięcy przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tomaszowskim w 2025 roku: 8,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,6% do 8,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 116 zł na mieszkańca. Od 2023 roku dochody wzrosły o 35,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2023 roku wskaźnik spadł z 3,0 do 1,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 997 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
12 116 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 158osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 457osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 701osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 012osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 187osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 426osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 003osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 530osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+4 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
95
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
91
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
153,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 080
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 285
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 listopada 2025, 52,21 m²
12, Osiedle Niewiadów
220 000 złCena za metr kwadratowy: 4 214 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,21 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 listopada 2025, 48,17 m²
19, Osiedle Niewiadów
220 000 złCena za metr kwadratowy: 4 567 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,17 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2025, 48,15 m²
18, Osiedle Niewiadów
215 000 złCena za metr kwadratowy: 4 465 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,15 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 września 2024, 38,8 m²
16, Osiedle Niewiadów
228 000 złCena za metr kwadratowy: 5 876 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,8 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 sierpnia 2024, 48,42 m²
13, Osiedle Niewiadów
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 924 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,42 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2024, 51,81 m²
22, Osiedle Niewiadów
320 000 złCena za metr kwadratowy: 6 176 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,81 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 marca 2024, 35,06 m²
9, Osiedle Niewiadów
147 000 złCena za metr kwadratowy: 4 193 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,06 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lutego 2024, 67,47 m²
21, Osiedle Niewiadów
350 000 złCena za metr kwadratowy: 5 187 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,47 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 grudnia 2023, 55,85 m²
2, Osiedle Niewiadów
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 149 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,85 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 września 2023, 47,42 m²
11, Osiedle Niewiadów
238 000 złCena za metr kwadratowy: 5 019 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,42 m²
- 3 izby
- piętro 2
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Ujazd?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Ujazd wynosi 4 465 zł/m² na podstawie 9 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Ujazd?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 48,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 220 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Ujazd rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Ujazd rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 465 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to listopad 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: listopad 2025. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych