Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Miechów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 757zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
260 000zł
Mediana powierzchni ?
39,1m²
Liczba transakcji ?
35
- 19 sierpnia 2024 – 19 sierpnia 2026 · 35 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 7 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMiechów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 101 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 35 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 757 zł/m², a mediana powierzchni 39,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 35 | 6 757 zł/m² | 260 000 zł | 39,1 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 16 | 6 403 zł/m² | 154 290 zł | Niska próba |
| 3 izby | 13 | 7 360 zł/m² | 335 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 35 | 6 757 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Miechów - miasto | 37 | 6 757 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 15 | 7 094 zł/m² | +13,7% | Niska próba |
| 2025 | 17 | 6 237 zł/m² | −11,7% | Niska próba |
| 2024 | 17 | 7 064 zł/m² | +15,5% | Niska próba |
| 2023 | 12 | 6 117 zł/m² | +10,3% | Niska próba |
| 2022 | 11 | 5 545 zł/m² | +4,6% | Niska próba |
| 2021 | 18 | 5 302 zł/m² | +12,9% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Miechów; część danych: powiat miechowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 267 435 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 028 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 45,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 614 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 026 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat miechowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 101
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −35 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie miechowskim w 2025 roku: 8 026 zł miesięcznie. To 85,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 151,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 267 435 zł — z 98 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Miechów mieszkało 18 401 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 35 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie miechowskim 25,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie miechowskim w 2025 roku: 6,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,8% do 6,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 265 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 146,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,5 do 6,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 026 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 265 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
18 401osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
8 863osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
9 538osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 471osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 701osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 775osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
5 006osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
4 448osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−35 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
152
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
187
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
17 379
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
9 616
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 września 2026, 34 m²
Osiedle Parkowe 5, Miechów
300 000 złCena za metr kwadratowy: 8 824 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 września 2026, 52,5 m²
Osiedle Parkowe 3, Miechów
280 000 złCena za metr kwadratowy: 5 333 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,5 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 sierpnia 2026, 40,7 m²
Osiedle Parkowe 1, Miechów
275 000 złCena za metr kwadratowy: 6 757 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,7 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 lipca 2026, 47,6 m²
Osiedle Parkowe 10, Miechów
300 000 złCena za metr kwadratowy: 6 303 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,6 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2026, 10,36 m²
Powstańców 1863r. 25, Miechów
80 000 złCena za metr kwadratowy: 7 722 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 10,36 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2026, 16,21 m²
Powstańców 1863r. 25, Miechów
115 000 złCena za metr kwadratowy: 7 094 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 16,21 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 czerwca 2026, 10,88 m²
Powstańców 1863r. 25, Miechów
80 000 złCena za metr kwadratowy: 7 353 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 10,88 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 czerwca 2026, 39,4 m²
Warszawska 49A, Miechów
290 000 złCena za metr kwadratowy: 7 360 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,4 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 czerwca 2026, 51,4 m²
Osiedle gen. Władysława Sikorskiego 16, Miechów
420 000 złCena za metr kwadratowy: 8 171 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,4 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 kwietnia 2026, 54,52 m²
Osiedle Parkowe 2, Miechów
300 000 złCena za metr kwadratowy: 5 503 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,52 m²
- 4 izby
- piętro 3
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Miechów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Miechów wynosi 6 757 zł/m² na podstawie 35 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Miechów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 39,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 260 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Miechów rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Miechów rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 757 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 7 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych