Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Myślenice
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
9 754zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
499 000zł
Mediana powierzchni ?
49,6m²
Liczba transakcji ?
45
- 16 września 2025 – 16 września 2026 · 45 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMyślenice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 372 transakcje.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 45 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 9 754 zł/m², a mediana powierzchni 49,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 45 | 9 754 zł/m² | 499 000 zł | 49,6 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 11 | 10 722 zł/m² | 445 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 10 | 9 398 zł/m² | 450 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 8 | 8 082 zł/m² | 527 500 zł | Niska próba |
| 5 izb | 5 | 7 716 zł/m² | 610 000 zł | Niska próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 45 | 9 754 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Myślenice - miasto | 86 | 9 837 zł/m² |
| Myślenice - obszar wiejski | 11 | 8 540 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 36 | 9 934 zł/m² | +5,8% | Wiarygodna |
| 2025 | 42 | 9 392 zł/m² | −4,9% | Wiarygodna |
| 2024 | 48 | 9 871 zł/m² | +21,1% | Wiarygodna |
| 2023 | 53 | 8 153 zł/m² | +6,9% | Wiarygodna |
| 2022 | 28 | 7 629 zł/m² | +30,6% | Niska próba |
| 2021 | 51 | 5 840 zł/m² | +5,5% | Wiarygodna |
| 2020 | 32 | 5 537 zł/m² | +3,2% | Wiarygodna |
| 2019 | 17 | 5 365 zł/m² | +16,0% | Niska próba |
| 2018 | 24 | 4 626 zł/m² | +3,8% | Niska próba |
| 2017 | 31 | 4 455 zł/m² | brak danych | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Myślenice; część danych: powiat myślenicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 340 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 7 001 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 643 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 029 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat myślenicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 372
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +4,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +37 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie myślenickim w 2025 roku: 8 029 zł miesięcznie. To 85,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 159,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 340 000 zł — z 362 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Myślenice mieszkało 45 429 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 4,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 37 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,8%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie myślenickim 12,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie myślenickim w 2025 roku: 3,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,5% do 3,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 673 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 185,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,1 do 9,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 029 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 673 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
45 429osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
22 311osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
23 118osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
7 629osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
7 666osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
10 225osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
11 998osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
7 911osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+37 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
477
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
440
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
9,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
40 295
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
41 448
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 września 2026, 36,68 m²
634, Osieczany
480 000 złCena za metr kwadratowy: 13 086 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,68 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2026, 80,65 m²
Zacisze 19C, Myślenice
975 000 złCena za metr kwadratowy: 12 089 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 80,65 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 sierpnia 2026, 83,5 m²
Zielona 4, Myślenice
350 000 złCena za metr kwadratowy: 4 192 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 83,5 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 sierpnia 2026, 51,4 m²
Solidarności 79D, Myślenice
850 000 złCena za metr kwadratowy: 16 537 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,4 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 sierpnia 2026, 39,54 m²
Rzemieślnicza 7, Myślenice
518 000 złCena za metr kwadratowy: 13 101 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,54 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 sierpnia 2026, 53,34 m²
Juliusza Słowackiego 32, Myślenice
648 000 złCena za metr kwadratowy: 12 148 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,34 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 sierpnia 2026, 44,62 m²
osiedle Tysiąclecia 13, Myślenice
390 000 złCena za metr kwadratowy: 8 740 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,62 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lipca 2026, 74,7 m²
Solidarności 38B, Myślenice
698 000 złCena za metr kwadratowy: 9 344 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,7 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2026, 25,66 m²
Jana Matejki 10, Myślenice
355 960 złCena za metr kwadratowy: 13 872 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,66 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2026, 60,06 m²
Niepodległości 17, Myślenice
455 000 złCena za metr kwadratowy: 7 576 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,06 m²
- 4 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Myślenice?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Myślenice wynosi 9 754 zł/m² na podstawie 45 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Myślenice?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 49,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 499 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Myślenice rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Myślenice wzrosły o 17,9% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 9 754 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych