Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Garwolin
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 14 sierpnia 2024 – 14 sierpnia 2026 · 2 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 2 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaGarwolin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 282 transakcje.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 46 | 98 zł/m² | 153 263 zł | 1 240,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 58 | 40 zł/m² | 90 000 zł | 1 483,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 6 | 14 zł/m² | 18 500 zł | 2 258,5 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 4 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 1 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Garwolin; część danych: powiat garwoliński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +3,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −2 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie garwolińskim w 2025 roku: 8 214 zł miesięcznie. To 87,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 123,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Garwolin mieszkało 13 490 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 3,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 2 osoby więcej, niż się wprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 18,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,9%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie garwolińskim 10,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie garwolińskim w 2025 roku: 9,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,3% do 9,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 956 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 160,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 4,6 do 2,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 214 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 956 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
13 490osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 686osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 804osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 477osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 596osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 820osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 477osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 120osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−2 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
132
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
134
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
10,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
12 129
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
8 015
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 czerwca 2026, 43,68 m²
Główna 7, Miętne
180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 121 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,68 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2024, 53,68 m²
Główna 7, Miętne
283 400 złCena za metr kwadratowy: 5 279 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,68 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 kwietnia 2024, 67,2 m²
Piękna 6, Miętne
230 000 złCena za metr kwadratowy: 3 423 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,2 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lutego 2024, 49,6 m²
Piękna 2, Miętne
300 000 złCena za metr kwadratowy: 6 048 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,6 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 stycznia 2024, 32,8 m²
Piękna 2, Miętne
170 000 złCena za metr kwadratowy: 5 183 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,8 m²
- 2 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Garwolin?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Garwolin wynosi brak danych/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Garwolin?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Garwolin rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Garwolin rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 2 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 2 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych