Przejdź do treści

Powiat · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w powiecie garwolińskim

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1403

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

8 500zł/m²

Cena transakcyjna +14,7% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

358 700zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

42,5m²

Liczba transakcji ?

130

  • 30 czerwca 2025 – 30 czerwca 2026 · 130 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 22 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat garwoliński to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 948 transakcji.

Mieszkania: 130 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 8 500 zł/m², a mediana powierzchni 42,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 130 8 500 zł/m² 358 700 zł 42,5 m²
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 78 1 400 zł/m² 38 000 zł 27,1 m²
Działki budowlane 120 89 zł/m² 130 000 zł 1 202,0 m²
Działki rolne 433 19 zł/m² 60 910 zł 2 200,0 m²
Działki pozostałe 74 12 zł/m² 40 000 zł 2 519,0 m²
Budynki 180 2 435 zł/m² 250 000 zł 76,1 m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Garwolin 121 8 200 zł/m²
Pilawa 57 8 500 zł/m²
Miastków Kościelny 2 brak danych
Trojanów 2 brak danych
Łaskarzew 2 brak danych
Górzno 1 brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat garwoliński Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    5,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    355 595 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    7 750 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    43,4 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 156 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 214 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat garwoliński
    Liczba mieszkań w próbie
    282

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie garwolińskim w 2025 roku: 8 214 zł miesięcznie. To 87,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 123,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 355 595 zł — z 267 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie garwolińskim 10,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie garwolińskim w 2025 roku: 9,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,3% do 9,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 214 złmiesięcznie

    +123,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,7%

    −0,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,1%

    −4,2

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    10,9

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    30 czerwca 2026 Zamojska 18, Garwolin Lokal 445 Udziały wymagają uwagi ? 356 076 zł 8 400 zł/m² ? 42,4 m² ? 1/1 ? 2 5
    25 czerwca 2026 Zamojska 18, Garwolin Lokal 460 Udziały wymagają uwagi ? 353 686 zł 8 900 zł/m² ? 39,7 m² ? 1/1 ? 2 7
    23 czerwca 2026 Zamojska 18, Garwolin Lokal 471 Udziały wymagają uwagi ? 434 558 zł 8 600 zł/m² ? 50,5 m² ? 1/1 ? 3 8
    23 czerwca 2026 Zamojska 18, Garwolin Lokal 441 Udziały wymagają uwagi ? 335 619 zł 8 900 zł/m² ? 37,7 m² ? 1/1 ? 2 5
    22 czerwca 2026 Zamojska 18, Garwolin Lokal 448 Udziały wymagają uwagi ? 477 312 zł 8 800 zł/m² ? 54,2 m² ? 1/1 ? 3 6
    17 czerwca 2026 Zamojska 18, Garwolin Lokal 446 Udziały wymagają uwagi ? 374 953 zł 8 590 zł/m² ? 43,7 m² ? 1/1 ? 2 6
    15 czerwca 2026 Zamojska 18, Garwolin Lokal 464 Udziały wymagają uwagi ? 372 978 zł 8 590 zł/m² ? 43,4 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    10 czerwca 2026 Zamojska 16, Garwolin Lokal 439 Udziały wymagają uwagi ? 452 844 zł 8 400 zł/m² ? 53,9 m² ? 1/1 ? 3 5
    9 czerwca 2026 Zamojska 18, Garwolin Lokal 436 Udziały wymagają uwagi ? 357 252 zł 8 400 zł/m² ? 42,5 m² ? 1/1 ? 2 4
    29 maja 2026 Wiejska 57R, Garwolin Lokal 484 Udziały wymagają uwagi ? 324 684 zł 8 700 zł/m² ? 37,3 m² ? 1/1 ? 2 4

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie garwolińskim

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 22 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych