Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Małkinia Górna
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 22 akty notarialne. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 997zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
260 000zł
Mediana powierzchni ?
48,4m²
Liczba transakcji ?
22
- 25 listopada 2023 – 25 listopada 2025 · 22 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: listopad 2025 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMałkinia Górna to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 454 transakcje.
Mieszkania: 22 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 997 zł/m², a mediana powierzchni 48,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 22 | 4 997 zł/m² | 260 000 zł | 48,4 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 14 | 83 zł/m² | 80 000 zł | 1 200,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 22 | 4,26 zł/m² | 30 000 zł | 3 433,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 9 | 5 579 zł/m² | 260 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 10 | 4 788 zł/m² | 310 000 zł | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Małkinia Górna - miasto | 21 | 5 000 zł/m² |
| Małkinia Górna - obszar wiejski | 1 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 | 5 281 zł/m² | +5,8% | Niska próba |
| 2024 | 15 | 4 992 zł/m² | +3,0% | Niska próba |
| 2023 | 7 | 4 845 zł/m² | +10,2% | Niska próba |
| 2022 | 8 | 4 397 zł/m² | +57,9% | Niska próba |
| 2021 | 12 | 2 785 zł/m² | −0,7% | Niska próba |
| 2020 | 8 | 2 805 zł/m² | +2,9% | Niska próba |
| 2019 | 6 | 2 727 zł/m² | +1,8% | Niska próba |
| 2018 | 5 | 2 680 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2015 | 10 | 2 181 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2012 | 5 | 1 803 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Małkinia Górna; część danych: powiat ostrowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 156 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 190 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 674 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 911 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat ostrowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 94
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ostrowskim w 2025 roku: 7 911 zł miesięcznie. To 84,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 132,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 156 000 zł — z 91 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie ostrowskim 17,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ostrowskim w 2025 roku: 8,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,5% do 8,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 911 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,9%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
17,7
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 października 2025, 44 m²
Cicha 7, Małkinia Górna
220 000 złCena za metr kwadratowy: 5 000 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 maja 2025, 48,85 m²
26, Treblinka
100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 047 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,85 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 maja 2025, 48,43 m²
Przedszkolna 4, Małkinia Górna
280 000 złCena za metr kwadratowy: 5 782 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,43 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 kwietnia 2025, 41 m²
Leśna 16B, Małkinia Górna
365 000 złCena za metr kwadratowy: 8 902 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 marca 2025, 60,6 m²
Przedszkolna 1B, Małkinia Górna
320 000 złCena za metr kwadratowy: 5 281 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,6 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lutego 2025, 60,6 m²
Przedszkolna 1B, Małkinia Górna
340 000 złCena za metr kwadratowy: 5 611 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,6 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 stycznia 2025, 48 m²
Cicha 6, Małkinia Górna
220 000 złCena za metr kwadratowy: 4 583 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 grudnia 2024, 48,43 m²
Przedszkolna 4, Małkinia Górna
230 000 złCena za metr kwadratowy: 4 749 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,43 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2024, 72 m²
Kolejowa 21, Małkinia Górna
450 000 złCena za metr kwadratowy: 6 250 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 72 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2024, 46,6 m²
Cicha 5, Małkinia Górna
260 000 złCena za metr kwadratowy: 5 579 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,6 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Małkinia Górna?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Małkinia Górna wynosi 4 997 zł/m² na podstawie 22 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Małkinia Górna?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 48,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 260 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Małkinia Górna rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Małkinia Górna rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 997 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to listopad 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: listopad 2025. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych