Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Lubrza
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 11 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 074zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
50 000zł
Mediana powierzchni ?
58,8m²
Liczba transakcji ?
11
- 27 maja 2024 – 27 maja 2026 · 11 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 28 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLubrza to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 240 transakcji.
Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 074 zł/m², a mediana powierzchni 58,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 11 | 1 074 zł/m² | 50 000 zł | 58,8 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 19 | 87 zł/m² | 95 000 zł | 1 054,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 63 | 8 zł/m² | 133 700 zł | 10 400,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 26 | 1 467 zł/m² | 160 000 zł | 87,8 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 11 | 1 074 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 | 477 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2023 | 6 | 1 340 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lubrza; część danych: powiat prudnicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 80 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 323 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 56,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 352 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 994 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat prudnicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 34
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- 0 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie prudnickim w 2025 roku: 7 994 zł miesięcznie. To 85,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 80 000 zł — z 33 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubrza mieszkało 4 075 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,6%. W 2025 roku tyle samo osób się tu wprowadziło, co wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie prudnickim 15,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 24,8 do 15,4.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie prudnickim w 2025 roku: 10,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,2% do 10,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 353 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 212,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,9 do 2,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 994 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 353 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 075osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 979osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 096osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
572osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
629osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
883osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 147osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
844osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
0 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
57
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
57
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,4
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 973
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
0
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14 maja 2026 | 87a, Trzebina Lokal 2 | 230 000 zł | 3 022 zł/m² ? | 76,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 30 stycznia 2026 | 36a, Olszynka Lokal 4 | 310 000 zł | 3 503 zł/m² ? | 88,5 m² ? | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 23 grudnia 2025 | 58, Dytmarów Lokal 3 | 240 000 zł | 2 767 zł/m² ? | 86,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 7 listopada 2025 | 21, Dytmarów Lokal 3 | 12 002 zł | 217 zł/m² ? | 55,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 3 listopada 2025 | 21, Dytmarów Lokal 2 | 11 700 zł | 301 zł/m² ? | 38,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 3 listopada 2025 | 21, Dytmarów Lokal 1 | 22 396 zł | 398 zł/m² ? | 56,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 31 października 2025 | 21, Dytmarów Lokal 5 | 28 443 zł | 477 zł/m² ? | 59,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 26 czerwca 2025 | 77, Skrzypiec Lokal 3 | 480 000 zł | 3 998 zł/m² ? | 120,1 m² ? | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 18 czerwca 2025 | 92, Trzebina Lokal 2 | 195 000 zł | 3 316 zł/m² ? | 58,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 22 lipca 2024 | 41A, Olszynka Lokal 2 | 50 000 zł | 1 069 zł/m² ? | 46,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Lubrza?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Lubrza wynosi 1 074 zł/m² na podstawie 11 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Lubrza?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 58,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 50 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Lubrza rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Lubrza nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 1 074 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 28 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 28 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych