Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Jarosław
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 834zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
314 455zł
Mediana powierzchni ?
57,2m²
Liczba transakcji ?
37
- 17 czerwca 2024 – 17 czerwca 2026 · 37 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 28 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaJarosław to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 4 129 transakcji.
Mieszkania: 37 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 834 zł/m², a mediana powierzchni 57,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 37 | 5 834 zł/m² | 314 455 zł | 57,2 m² |
| Garaże Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 5 | 1 389 zł/m² | 3 000 zł | 4,6 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 18 | 93 zł/m² | 80 000 zł | 385,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 190 | 48 zł/m² | 50 000 zł | 996,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 9 | brak danych | brak danych | 530,5 m² |
| Budynki Niska próba | 135 | 3 739 zł/m² | 400 000 zł | 72,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 10 | 6 069 zł/m² | 286 500 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 17 | 6 856 zł/m² | 362 480 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 9 | 6 086 zł/m² | 440 000 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 8 | 6 239 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 29 | 6 586 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 9 266 zł/m² | +84,5% | Niska próba |
| 2025 | 11 | 5 021 zł/m² | −10,6% | Niska próba |
| 2024 | 23 | 5 619 zł/m² | +3,1% | Niska próba |
| 2023 | 45 | 5 450 zł/m² | +29,8% | Wiarygodna |
| 2022 | 64 | 4 200 zł/m² | +7,7% | Wiarygodna |
| 2021 | 72 | 3 900 zł/m² | +1,3% | Wiarygodna |
| 2020 | 81 | 3 850 zł/m² | +1,3% | Wiarygodna |
| 2019 | 64 | 3 800 zł/m² | +7,0% | Wiarygodna |
| 2018 | 49 | 3 550 zł/m² | brak danych | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Jarosław; część danych: powiat jarosławski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 214 030 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 895 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 56,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 757 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 799 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat jarosławski
- Liczba mieszkań w próbie
- 470
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −114 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie jarosławskim w 2025 roku: 7 799 zł miesięcznie. To 83,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 119,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 214 030 zł — z 441 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Jarosław mieszkało 34 707 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 114 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie jarosławskim 8,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie jarosławskim w 2025 roku: 11,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,7% do 11,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 117 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 165,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,4 do 3,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 799 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 117 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
34 707osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
16 288osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
18 419osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
4 159osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
4 834osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
7 342osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
9 578osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
8 794osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−114 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
264
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
378
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
8,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
32 834
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
28 905
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17 czerwca 2026 | Księdza Jakuba Makary 1, Jarosław Lokal 61 Udziały wymagają uwagi ? | 650 000 zł | 9 738 zł/m² ? | 66,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 12 czerwca 2026 | Przemyska 21, Jarosław Lokal 3 | 285 000 zł | 5 260 zł/m² ? | 54,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 21 maja 2026 | Kazimierza Skarbowskiego 22, Jarosław Lokal 27 Udziały wymagają uwagi ? | 350 000 zł | 10 171 zł/m² ? | 34,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | 5 |
| 11 lutego 2026 | Osiedle Imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego 27, Jarosław Lokal 11 | 557 000 zł | 8 903 zł/m² ? | 62,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 23 stycznia 2026 | Legionów 20, Jarosław Lokal 13 Udziały wymagają uwagi ? | 410 000 zł | 6 788 zł/m² ? | 60,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 16 stycznia 2026 | Marszałka Józefa Piłsudskiego 26, Jarosław Lokal 53 | 660 000 zł | 9 628 zł/m² ? | 68,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | 5 |
| 13 listopada 2025 | Jana III Sobieskiego 1, Jarosław Lokal 7 | 40 000 zł | 907 zł/m² ? | 44,1 m² ? | 1/1 ? | 1 | 2 |
| 13 listopada 2025 | Jana III Sobieskiego 1, Jarosław Lokal 6 | 60 000 zł | 708 zł/m² ? | 84,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 5 listopada 2025 | Prof.Adama Grucy 7, Jarosław Lokal 3 | 255 555 zł | 4 847 zł/m² ? | 52,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 5 listopada 2025 | Prof.Adama Grucy 7, Jarosław Lokal 5 | 235 555 zł | 4 914 zł/m² ? | 47,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Jarosław?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Jarosław wynosi 5 834 zł/m² na podstawie 37 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Jarosław?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 57,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 314 455 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Jarosław?
Mediana ceny wynosi 6 239 zł/m² na rynku pierwotnym i 6 586 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Jarosław rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Jarosław spadły o 17,0% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 834 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 28 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 28 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych