Gmina

Ceny mieszkań w gminie Jarocin

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: gmina Jarocin 1812022 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

2 879 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

162 000 zł

Mediana metrażu

56,3 m²

Liczba transakcji

1

Ostatnie 24 miesięcy · 1 akt notarialny

Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import: 16 sierpnia 2026

Opis obszaru

Jarocin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 47 transakcji.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za m² wynosi 2 879 zł/m², a mediana metrażu 56,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 1 2 879 zł/m² 162 000 zł 56,3 m²
Inne lokale 2 754 zł/m² 18 750 zł 30,5 m²
Działki budowlane 2 141 500 zł 1 498,5 m²
Działki rolne 35 10 zł/m² 50 000 zł 2 136,5 m²
Działki pozostałe 5 10 zł/m² 25 000 zł 6 831,0 m²
Budynki 4 2 213 zł/m² 136 000 zł 72,0 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%.

Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Mediana ceny całkowitej Wiarygodność próby
4 pokoje 1 2 879 zł/m² 162 000 zł Niska próba

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Jarocin; część danych: powiat niżański

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie niżańskim w 2025 r.: 7 227 zł miesięcznie. To 77,1% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 139,5%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 162 000 zł — z 1 transakcji zapisanej w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z jednej transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Jarocin mieszkało 4 996 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 8%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 1 osobę więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,3%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie niżańskim 14,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 11,7 do 14,3.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie niżańskim w 2025 r.: 16,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 19,8% do 16,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 8 695 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 205,7%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 2,2 do 1,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
2,6 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
162 000 zł
Mediana ceny za m²
2 879 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
56,3 m²
Szacunkowy dochód netto
5 257 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
7 227 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat niżański
Liczba mieszkań w próbie
1
Cena całego mieszkania 162 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 63 081 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 86 727 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -8,0%
Saldo migracji 2025 +1 osoba

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie niżańskim

?
7 227 zł+139,5%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
8 695 zł+205,7%
Wynagrodzenie vs Polska?
77,1%+4,4
Stopa bezrobocia?
16,4%-3,4
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
7,1%-2,1

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Jarocin

?
4 996 -8,0%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
2 490-7,5%
Kobiety?
2 506-8,4%
Wiek
0-14 lat?
675-10,1%
15-29 lat?
813-28,8%
30-44 lata?
1 094-18,5%
45-64 lata?
1 454+2,8%
65+?
960+23,1%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Jarocin przybyła 1 osoba przez migracje w 2025 r.

?
+1 osoba
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
0,2
Migracje wewnętrzne na 1000?
-0,2-2,0
Migracje zagraniczne na 1000?
0,4
Zameldowania?
58
Wymeldowania?
57

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie niżańskim

?
14,3+2,6
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
1,9-0,3
Wodociąg?
4 563-6,1%
Kanalizacja?
4 030-3,1%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
26.07.2024 62, Jarocin Lokal 4_LOK 162 000 zł 2 879 zł/m² ? 56,3 m² ? 4 3

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie niżańskim

Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Jarocin wynosi 2 879 zł/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.