Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Nisko
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 021zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
184 000zł
Mediana powierzchni ?
48,0m²
Liczba transakcji ?
43
- 26 października 2020 – 26 października 2022 · 43 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: październik 2022 · zmiana danych 7 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaNisko to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 118 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 43 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 021 zł/m², a mediana powierzchni 48,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 43 | 4 021 zł/m² | 184 000 zł | 48,0 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 11 | 4 152 zł/m² | 130 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 18 | 4 189 zł/m² | 181 900 zł | Niska próba |
| 4 izby | 12 | 3 959 zł/m² | 257 500 zł | Niska próba |
| 5 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 43 | 4 021 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Nisko - miasto | 43 | 4 021 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | 16 | 4 289 zł/m² | +7,2% | Niska próba |
| 2021 | 25 | 4 001 zł/m² | +10,8% | Niska próba |
| 2020 | 9 | 3 610 zł/m² | +24,2% | Niska próba |
| 2019 | 15 | 2 907 zł/m² | +0,8% | Niska próba |
| 2018 | 17 | 2 883 zł/m² | +23,9% | Niska próba |
| 2017 | 31 | 2 326 zł/m² | +4,1% | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Nisko; część danych: powiat niżański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 150 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 005 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 63 088 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 228 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat niżański
- Liczba mieszkań w próbie
- 118
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −92 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie niżańskim w 2025 roku: 7 228 zł miesięcznie. To 77,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 150 000 zł — z 117 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Nisko mieszkało 20 885 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 92 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie niżańskim 10,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie niżańskim w 2025 roku: 16,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,8% do 16,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 380 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 189,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,8 do 5,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 228 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 380 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
77,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
16,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
20 885osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
10 098osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
10 787osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 681osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
3 189osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
4 642osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
5 967osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
4 406osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−92 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
202
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
294
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
10,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
16 944
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
16 206
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 października 2022, 33,89 m²
Nisko
160 000 złCena za metr kwadratowy: 4 721 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,89 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 października 2022, 45,62 m²
Centrum
179 800 złCena za metr kwadratowy: 3 941 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,62 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 września 2022, 60,19 m²
Osiedle Tysiąclecia
242 000 złCena za metr kwadratowy: 4 021 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,19 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 sierpnia 2022, 47,76 m²
Osiedle Tysiąclecia
184 000 złCena za metr kwadratowy: 3 853 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,76 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 sierpnia 2022, 60,19 m²
Osiedle Tysiąclecia
280 000 złCena za metr kwadratowy: 4 652 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,19 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2022, 33,24 m²
Moskale-PGO
85 000 złCena za metr kwadratowy: 2 557 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,24 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 czerwca 2022, 33,72 m²
Centrum
160 000 złCena za metr kwadratowy: 4 745 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,72 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 maja 2022, 51,29 m²
Moskale-PGO
178 200 złCena za metr kwadratowy: 3 474 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,29 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 maja 2022, 37,9 m²
Osiedle Tysiąclecia
171 000 złCena za metr kwadratowy: 4 512 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,9 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 kwietnia 2022, 34,11 m²
Centrum
100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 932 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,11 m²
- 2 izby
- piętro 3
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Nisko?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Nisko wynosi 4 021 zł/m² na podstawie 43 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Nisko?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 48,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 184 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Nisko rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Nisko rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 021 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to październik 2022, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: październik 2022. Zmiana danych: 7 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych