Gmina

Ceny mieszkań w gminie Ulanów

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: gmina Ulanów 1812073 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

1 712 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

93 075 zł

Mediana metrażu

54,4 m²

Liczba transakcji

2

Ostatnie 24 miesięcy · 2 akty notarialne

Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import: 16 sierpnia 2026

Opis obszaru

Ulanów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 54 transakcje.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 2 1 712 zł/m² 93 075 zł 54,4 m²
Inne lokale 2 805 zł/m² 300 000 zł 248,3 m²
Działki budowlane 2 29 zł/m² 25 850 zł 750,5 m²
Działki rolne 35 16 zł/m² 19 791 zł 1 255,5 m²
Działki pozostałe 5 15 zł/m² 30 000 zł 2 002,0 m²
Budynki 9 3 026 zł/m² 170 000 zł 85,3 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Ulanów; część danych: powiat niżański

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie niżańskim w 2025 r.: 7 227 zł miesięcznie. To 77,1% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 139,5%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 93 075 zł — z 2 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 2 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Ulanów mieszkały 7 694 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 9%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 44 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,7%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie niżańskim 14,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 11,7 do 14,3.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie niżańskim w 2025 r.: 16,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 19,8% do 16,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 10 186 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 273,3%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 2,2 do 1,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,5 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
93 075 zł
Mediana ceny za m²
1 712 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
54,4 m²
Szacunkowy dochód netto
5 257 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
7 227 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat niżański
Liczba mieszkań w próbie
2
Cena całego mieszkania 93 075 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 63 081 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 86 727 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -9,0%
Saldo migracji 2025 -44 osoby

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie niżańskim

?
7 227 zł+139,5%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
10 186 zł+273,3%
Wynagrodzenie vs Polska?
77,1%+4,4
Stopa bezrobocia?
16,4%-3,4
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
8,3%-2,3

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Ulanów

?
7 694 -9,0%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
3 787-9,5%
Kobiety?
3 907-8,4%
Wiek
0-14 lat?
917-18,3%
15-29 lat?
1 264-29,0%
30-44 lata?
1 700-16,5%
45-64 lata?
2 170-1,3%
65+?
1 643+25,0%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Ulanów ubyły 44 osoby przez migracje w 2025 r.

?
-44 osoby
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-5,7
Migracje wewnętrzne na 1000?
-6,6-2,7
Migracje zagraniczne na 1000?
0,9
Zameldowania?
59
Wymeldowania?
103

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie niżańskim

?
14,3+2,6
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
1,9-0,3
Wodociąg?
7 491-8,5%
Kanalizacja?
5 769-3,4%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
13.11.2023 Parkowa 4, Bieliny Lokal 3_LOK 95 118 zł 1 753 zł/m² ? 54,3 m² ? 3 2
13.11.2023 Parkowa 4, Bieliny Lokal 4_LOK 91 032 zł 1 672 zł/m² ? 54,4 m² ? 3 2

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie niżańskim

Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Ulanów wynosi 1 712 zł/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.