Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Komańcza
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 11 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 458zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
147 800zł
Mediana powierzchni ?
47,8m²
Liczba transakcji ?
11
- 30 września 2024 – 30 września 2026 · 11 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKomańcza to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 67 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 458 zł/m², a mediana powierzchni 47,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 11 | 3 458 zł/m² | 147 800 zł | 47,8 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 5 | 3 458 zł/m² | 140 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 11 | 3 458 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 8 | 3 740 zł/m² | +18,7% | Niska próba |
| 2023 | 5 | 1 778 zł/m² | +14,5% | Niska próba |
| 2022 | 6 | 1 553 zł/m² | +12,0% | Niska próba |
| 2021 | 6 | 1 387 zł/m² | −25,9% | Niska próba |
| 2019 | 9 | 1 444 zł/m² | −0,3% | Niska próba |
| 2018 | 6 | 1 448 zł/m² | +29,1% | Niska próba |
| 2017 | 8 | 1 122 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Komańcza; część danych: powiat sanocki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 81 100 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 622 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 66 134 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 600 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat sanocki
- Liczba mieszkań w próbie
- 67
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −18,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −28 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie sanockim w 2025 roku: 7 600 zł miesięcznie. To 81,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 81 100 zł — z 58 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Komańcza mieszkały 4 003 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 18,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 28 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie sanockim 11,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie sanockim w 2025 roku: 9,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,9% do 9,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 706 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 323,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,6 do 0,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 600 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
12 706 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
81,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 003osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 992osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 011osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
399osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
620osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
838osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 183osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
963osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−28 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−6,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−5,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−1,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
35
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
63
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
11,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
1 895
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 021
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 września 2026, 57,3 m²
31, Szczawne
300 000 złCena za metr kwadratowy: 5 236 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,3 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 września 2026, 37 m²
30, Nowy Łupków
140 000 złCena za metr kwadratowy: 3 784 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37 m²
- 3 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 września 2026, 28,4 m²
30, Szczawne
150 000 złCena za metr kwadratowy: 5 282 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,4 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2026, 28,4 m²
27, Szczawne
105 000 złCena za metr kwadratowy: 3 697 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,4 m²
- 2 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 sierpnia 2026, 64,52 m²
32, Czystogarb
75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 162 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,52 m²
- 3 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2026, 61,47 m²
23A, Nowy Łupków
147 800 złCena za metr kwadratowy: 2 404 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,47 m²
- 4 izby
- piętro 4
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 maja 2026, 47,8 m²
28, Szczawne
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 975 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,8 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 marca 2026, 38,4 m²
29, Szczawne
70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 823 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,4 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 listopada 2025, 28,4 m²
30, Szczawne
95 000 złCena za metr kwadratowy: 3 345 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,4 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2025, 65,3 m²
150, Komańcza
193 100 złCena za metr kwadratowy: 2 957 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,3 m²
- 4 izby
- piętro 3
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Komańcza?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Komańcza wynosi 3 458 zł/m² na podstawie 11 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Komańcza?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 147 800 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Komańcza rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Komańcza rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 458 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych