Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Mońki

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

2008063

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 28 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

5 368zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

292 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

48,2m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

28

  • 31 sierpnia 2024 – 31 sierpnia 2026 · 28 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Mońki to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 88 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 28 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 368 zł/m², a mediana powierzchni 48,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 28 5 368 zł/m² 292 000 zł 48,2 m²

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 96,4%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 4 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 14 5 749 zł/m² 235 000 zł Niska próba
4 izby 6 4 672 zł/m² 357 500 zł Niska próba
5 izb 3 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 28 5 368 zł/m² Niska próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?

Ostatnie 24 miesiące danych na rynku wtórnym
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Mońki - miasto 28 5 368 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 11 5 546 zł/m² +5,2% Niska próba
2025 15 5 271 zł/m² −6,0% Niska próba
2024 8 5 609 zł/m² −1,2% Niska próba
2022 9 4 312 zł/m² +2,5% Niska próba
2021 6 4 208 zł/m² +63,7% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Mońki; część danych: powiat moniecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    205 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 104 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,2 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 205 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 220 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat moniecki
    Liczba mieszkań w próbie
    88

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −9,6%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −63 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie monieckim w 2025 roku: 8 220 zł miesięcznie. To 87,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 144,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 205 000 zł — z 87 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Mońki mieszkały 13 702 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 63 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie monieckim 12,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 727 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie monieckim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,1% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 533 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 181,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,0 do 2,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 220 złmiesięcznie

    +144,4%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 533 złrocznie

    +181,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,7%

    +6,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,3%

    −4,8

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,5%

    −2,8

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    13 702osoby

    −9,6%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    6 610osób

    −10,7%48,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    7 092osoby

    −8,6%51,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 831osób

    −6,2%13,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 002osoby

    −38,9%14,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 970osób

    −10,0%21,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 958osób

    −5,5%28,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 941osób

    +20,6%21,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −63 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −4,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −3,1

    +0,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    146

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    209

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,3

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,0

    +1,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    11 719

    −7,8%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    8 484

    −8,4%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2026, 72,13 m²

      LEŚNA 61, M.MOŃKI

      290 000 złCena za metr kwadratowy: 4 021 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 72,13 m²
      • 5 izb
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 sierpnia 2026, 48,29 m²

      LEŚNA 61, M.MOŃKI

      315 000 złCena za metr kwadratowy: 6 523 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,29 m²
      • 3 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 lipca 2026, 35,2 m²

      GAJOWA 7, M.MOŃKI

      300 000 złCena za metr kwadratowy: 8 523 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,2 m²
      • 3 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 maja 2026, 37,69 m²

      TYSIĄCLECIA 12A, M.MOŃKI

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 980 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,69 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 kwietnia 2026, 72,13 m²

      LEŚNA 59, M.MOŃKI

      400 000 złCena za metr kwadratowy: 5 546 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 72,13 m²
      • 5 izb
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 marca 2026, 95,7 m²

      ALEJA WOJSKA POLSKIEGO 84, MOŃKI

      450 000 złCena za metr kwadratowy: 4 702 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 95,7 m²
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 marca 2026, 36,4 m²

      TYSIĄCLECIA 25A, M.MOŃKI

      225 000 złCena za metr kwadratowy: 6 181 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,4 m²
      • 3 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lutego 2026, 33,89 m²

      TYSIĄCLECIA 16, M.MOŃKI

      184 000 złCena za metr kwadratowy: 5 429 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,89 m²
      • 2 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2026, 36,08 m²

      Aleja Wojska Polskiego 46, Mońki

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 3 603 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,08 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2026, 36,66 m²

      Juliusza Słowackiego 3, Mońki

      210 000 złCena za metr kwadratowy: 5 728 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,66 m²
      • 3 izby
      • piętro 2

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Mońki?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Mońki wynosi 5 368 zł/m² na podstawie 28 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Mońki?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 48,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 292 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Mońki rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Mońki rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 5 368 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych