Inne lokale · Ceny transakcyjne
Knurów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 2 października 2024 – 2 października 2026 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKnurów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 157 transakcji.
Inne lokale: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 378 | 5 632 zł/m² | 255 000 zł | 47,4 m² |
| Garaże Niska próba | 48 | 2 488 zł/m² | 40 000 zł | 16,2 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 5 | 2 974 zł/m² | 225 000 zł | 52,3 m² |
| Biurowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 56 | 165 zł/m² | 167 000 zł | 618,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 11 | 57 zł/m² | 30 750 zł | 1 353,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 57 | 7 994 zł/m² | 635 000 zł | 72,9 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Knurów; część danych: powiat gliwicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 250 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 096 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 73 000 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 440 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gliwicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 1 059
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −151 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gliwickim w 2025 roku: 8 440 zł miesięcznie. To 90,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 250 000 zł — z 1 056 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Knurów mieszkało 34 919 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 151 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gliwickim 12,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gliwickim w 2025 roku: 4,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,5% do 4,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 503 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 179,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,4 do 2,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 440 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 503 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
90,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
34 919osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
16 797osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
18 122osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
4 833osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
5 229osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
7 521osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
9 717osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
7 619osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−151 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
279
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
430
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
34 889
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
31 630
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Inne lokale
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15 stycznia 2026 | Marii Konopnickiej 1B, Knurów Lokal | 21 497 zł | 1 396 zł/m² ? | 15,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 15 stycznia 2026 | Hugo Kołłątaja 2C, Knurów Lokal | 20 959 zł | 1 397 zł/m² ? | 15,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 3 listopada 2023 | Pocztowa 11, Knurów Lokal | 12 265 zł | 909 zł/m² ? | 13,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 6 kwietnia 2022 | Żwirki i Wigury 12, Knurów Lokal | 6 603 zł | 520 zł/m² ? | 12,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 6 kwietnia 2022 | Pocztowa 9, Knurów Lokal | 3 762 zł | 508 zł/m² ? | 7,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 6 kwietnia 2022 | Pocztowa 9, Knurów Lokal | 6 013 zł | 510 zł/m² ? | 11,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 6 kwietnia 2022 | Żwirki i Wigury 12, Knurów Lokal | 4 090 zł | 518 zł/m² ? | 7,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 27 lipca 2021 | Szpitalna II, Knurów Lokal | 50 000 zł | 3 125 zł/m² ? | 16,0 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 7 lipca 2021 | Parkowa, Knurów Lokal | 10 000 zł | 543 zł/m² ? | 18,4 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 24 maja 2021 | Parkowa, Knurów Lokal | 8 500 zł | 462 zł/m² ? | 18,4 m² ? | brak danych | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Inne lokale” w gminie Knurów
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych