Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Kozłowo
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 28 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 596zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
146 500zł
Mediana powierzchni ?
47,9m²
Liczba transakcji ?
31
- 16 stycznia 2024 – 16 stycznia 2026 · 31 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKozłowo to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 49 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 31 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 596 zł/m², a mediana powierzchni 47,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 31 | 2 596 zł/m² | 146 500 zł | 47,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 7 | 2 817 zł/m² | 80 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 12 | 1 996 zł/m² | 105 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 7 | 2 954 zł/m² | 180 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 28 | 2 596 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9 | 3 627 zł/m² | +52,7% | Niska próba |
| 2024 | 17 | 2 376 zł/m² | −6,4% | Niska próba |
| 2023 | 8 | 2 539 zł/m² | +6,1% | Niska próba |
| 2022 | 5 | 2 392 zł/m² | +12,8% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Kozłowo; część danych: powiat nidzicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 140 700 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 541 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 63 686 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 301 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nidzicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 49
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −16,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −44 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nidzickim w 2025 roku: 7 301 zł miesięcznie. To 77,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 140 700 zł — z 46 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kozłowo mieszkało 5 189 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 16,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 44 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nidzickim 47,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nidzickim w 2025 roku: 8,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,8% do 8,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 14 389 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 304,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,4 do 1,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 301 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
14 389 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
77,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 189osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 669osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 520osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
724osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 025osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 088osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 429osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
923osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−44 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−8,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−8,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
37
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
81
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
47,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 026
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 827
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2026, 86,28 m²
6, Niedanowo
48 000 złCena za metr kwadratowy: 556 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 86,28 m²
- 4 izby
- piętro 1
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2026, 75,69 m²
6, Niedanowo
150 000 złCena za metr kwadratowy: 1 982 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 75,69 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 stycznia 2026, 42,2 m²
9, Kownatki
155 000 złCena za metr kwadratowy: 3 673 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 stycznia 2026, 42,2 m²
9, Kownatki
70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 659 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 grudnia 2025, 38,5 m²
9, Cebulki
65 000 złCena za metr kwadratowy: 1 688 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,5 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 października 2025, 42,2 m²
9, Kownatki
60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 422 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 lipca 2025, 34,9 m²
Mazurska 15, Kozłowo
157 500 złCena za metr kwadratowy: 4 513 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,9 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2025, 45,7 m²
Mazurska 15, Kozłowo
200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 376 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,7 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 czerwca 2025, 47,9 m²
17b, Sławka Wielka
135 000 złCena za metr kwadratowy: 2 818 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,9 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 czerwca 2025, 47,9 m²
17b, Sławka Wielka
185 000 złCena za metr kwadratowy: 3 862 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,9 m²
- 3 izby
- piętro 3
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Kozłowo?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kozłowo wynosi 2 596 zł/m² na podstawie 31 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Kozłowo?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 146 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Kozłowo rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Kozłowo rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 596 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych