Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Kobyla Góra

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3018042

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 7 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

7 478zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

375 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

50,2m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

7

  • 5 lutego 2024 – 5 lutego 2026 · 7 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · zmiana danych 18 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Kobyla Góra to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 724 transakcje.

Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 478 zł/m², a mediana powierzchni 50,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 7 7 478 zł/m² 375 000 zł 50,2 m²
Handlowo-usługowe 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 76 80 zł/m² 95 000 zł 1 080,0 m²
Działki rolne 88 40 zł/m² 75 000 zł 1 982,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 13 35 zł/m² 30 000 zł 2 200,0 m²
Budynki 34 6 094 zł/m² 460 000 zł 103,7 m²

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 4 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
4 izby 2 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 1 brak danych za mała próba
Rynek wtórny 6 6 143 zł/m² Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Kobyla Góra; część danych: powiat ostrzeszowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    114 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 267 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    56,3 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    66 021 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 587 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat ostrzeszowski
    Liczba mieszkań w próbie
    27

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +2,0%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −2 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ostrzeszowskim w 2025 roku: 7 587 zł miesięcznie. To 81,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 114 500 zł — z 25 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 25 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kobyla Góra mieszkało 6 281 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 2 osoby więcej, niż się wprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie ostrzeszowskim 11,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie ostrzeszowskim w 2025 roku: 4,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,8% do 4,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 043 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 135,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 4,6 do 4,5.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 587 złmiesięcznie

    +127,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 043 złrocznie

    +135,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    81,0%

    +0,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,2%

    −2,6

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,2%

    −2,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    6 281osób

    +2,0%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 137osób

    −0,5%49,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 144osoby

    +4,6%50,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    996osób

    −1,7%15,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 055osób

    −20,0%16,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 453osoby

    +6,2%23,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 647osób

    −1,9%26,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 130osób

    +44,7%18,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −2 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −0,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    1,0

    +2,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −1,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    52

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    54

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    11,9

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    4,5

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    5 753

    +4,6%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    3 440

    +10,2%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lutego 2026, 50,15 m²

      80E, Ligota

      392 000 złCena za metr kwadratowy: 7 817 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,15 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 stycznia 2026, 50,15 m²

      89C, Ligota

      375 000 złCena za metr kwadratowy: 7 478 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,15 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 listopada 2025, 50,15 m²

      80, Ligota

      415 000 złCena za metr kwadratowy: 8 275 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,15 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 września 2025, 50,15 m²

      92, Ligota

      390 000 złCena za metr kwadratowy: 7 777 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,15 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 czerwca 2025, 62,82 m²

      Marcinkowa 3, Kobyla Góra

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 3 661 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,82 m²
      • 4 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 stycznia 2025, 52 m²

      Osiedle Zalesie 5A-B, Kobyla Góra

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 808 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 października 2024, 61,26 m²

      Osiedle Zalesie 1A-C, Kobyla Góra

      280 000 złCena za metr kwadratowy: 4 571 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,26 m²
      • 4 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 września 2022, 56,26 m²

      119, Mąkoszyce

      200 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 56,26 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 września 2022, 58,24 m²

      119, Mąkoszyce

      200 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 58,24 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 kwietnia 2022, 58,24 m²

      119, Mąkoszyce

      132 310 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 58,24 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Kobyla Góra?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kobyla Góra wynosi 7 478 zł/m² na podstawie 7 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Kobyla Góra?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 50,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 375 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Kobyla Góra?

    Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 6 143 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Kobyla Góra rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Kobyla Góra rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 7 478 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to luty 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Zmiana danych: 18 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych