Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Lądek-Zdrój - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 705zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
100 000zł
Mediana powierzchni ?
68,0m²
Liczba transakcji ?
5
- 11 września 2024 – 11 września 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLądek-Zdrój - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 420 transakcji.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 705 zł/m², a mediana powierzchni 68,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 3 705 zł/m² | 100 000 zł | 68,0 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 44 | 69 zł/m² | 95 000 zł | 2 019,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | 79 zł/m² | 108 120 zł | 3 266,0 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 5 | 3 705 zł/m² | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat kłodzki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 100 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 839 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 59,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 507 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 257 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kłodzki
- Liczba mieszkań w próbie
- 23
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −26 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kłodzkim w 2025 roku: 8 257 zł miesięcznie. To 88,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 100 000 zł — z 21 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 21 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 2 466 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 26 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kłodzkim 29,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kłodzkim w 2025 roku: 13,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,9% do 13,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 5,7 do 3,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 257 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
13,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
2 466osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 252osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 214osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
271osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
377osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
521osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
742osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
555osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−26 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−10,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−11,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
35
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
61
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
29,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
408
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
0
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 maja 2026, 77,6 m²
132D, Trzebieszowice
100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 289 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 77,6 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 listopada 2025, 45,8 m²
4B, Skrzynka
90 000 złCena za metr kwadratowy: 1 965 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,8 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lutego 2025, 70,17 m²
24A, Konradów
260 000 złCena za metr kwadratowy: 3 705 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 70,17 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 października 2024, 68,02 m²
36, Skrzynka
300 000 złCena za metr kwadratowy: 4 410 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,02 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 września 2024, 24,4 m²
103, Radochów
97 600 złCena za metr kwadratowy: 4 000 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 24,4 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 lipca 2024, 68,9 m²
132C, Trzebieszowice
100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 451 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,9 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2023, 54,6 m²
107, Trzebieszowice
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 564 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,6 m²
- 19 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2023, 73,6 m²
153, Trzebieszowice
280 000 złCena za metr kwadratowy: 3 804 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 73,6 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 sierpnia 2022, 44,2 m²
42, Trzebieszowice
61 000 złCena za metr kwadratowy: 1 380 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,2 m²
- 2 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 sierpnia 2022, 31 m²
59, Radochów
100 000 złCena za metr kwadratowy: 3 226 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31 m²
- 2 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Lądek-Zdrój - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Lądek-Zdrój - obszar wiejski wynosi 3 705 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Lądek-Zdrój - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 68,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 100 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Lądek-Zdrój - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Lądek-Zdrój - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 705 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych