Budynki
Leśna - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
586 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
11 240 zł
Mediana metrażu
25,8 m²
Liczba transakcji
21
Ostatnie 24 miesięcy · 21 aktów notarialnych
Opis obszaru
Leśna - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 218 transakcji.
Budynki: 21 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 586 zł/m², a mediana metrażu 25,8 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 135 | 1 108 zł/m² | 57 605 zł | 48,8 m² |
| Garaże | 5 | 732 zł/m² | 12 328 zł | 20,1 m² |
| Handlowo-usługowe | 1 | 1 929 zł/m² | 60 000 zł | 31,1 m² |
| Inne lokale | 23 | 1 096 zł/m² | 40 500 zł | 39,4 m² |
| Działki budowlane | 7 | — | — | 376,0 m² |
| Działki rolne | 7 | — | 83 000 zł | 1 617,0 m² |
| Działki pozostałe | 1 | — | — | 275,0 m² |
| Budynki | 44 | 586 zł/m² | 32 500 zł | 30,6 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: powiat lubańskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: są rzeczy do sprawdzenia
Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubańskim w 2025 r.: 7 855 zł miesięcznie. To 83,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 137%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 57 605 zł — z 135 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 3 879 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 15,8%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 23 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,3%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie lubańskim 28,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 23,9 do 28,4.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lubańskim w 2025 r.: 7,7%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 14,2% do 7,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,5 do 2,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 57 605 zł
- Mediana ceny za m²
- 1 108 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,8 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 685 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 7 855 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubański
- Liczba mieszkań w próbie
- 135
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubańskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem na poziomie gminy
Płeć
Wiek
Migracje
Na poziomie gminy ubyły 23 osoby przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie lubańskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Budynki
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.12.2025 | Leśna Budynek 1_BUD | — | — | 34,1 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 26.11.2025 | Baworowo, Leśna Budynek 1_BUD | — | — | 28,1 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 24.11.2025 | Pocztowa, Leśna Budynek 1_BUD | — | — | 25,8 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 24.07.2025 | Elizy Orzeszkowej 25a, Leśna Budynek 2_BUD | — | — | 5,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 24.07.2025 | Elizy Orzeszkowej 25a, Leśna Budynek 4_BUD | — | — | 6,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 24.07.2025 | Elizy Orzeszkowej 25a, Leśna Budynek 3_BUD | — | — | 7,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 24.07.2025 | Elizy Orzeszkowej 25a, Leśna Budynek 1_BUD | — | — | 33,7 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 03.06.2025 | Pocztowa, Leśna Budynek 1_BUD | — | — | 20,9 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 22.05.2025 | Kościelna 4, Leśna Budynek 2_BUD | — | — | 43,5 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 22.05.2025 | Kościelna 4, Leśna Budynek 1_BUD | — | — | 107,3 m² ? | 1/1 ? | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.