Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Leśna - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 30 grudnia 2023 – 30 grudnia 2025 · 4 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025 · import 29 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLeśna - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 218 transakcji.
Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Garaże Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 62,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 6 | 45 zł/m² | 85 815 zł | 1 600,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 21 | brak danych | brak danych | 25,8 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 4 | brak danych | za mała próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | 15 | 1 098 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2019 | 7 | 1 333 zł/m² | −23,9% | Niska próba |
| 2018 | 9 | 1 751 zł/m² | −6,0% | Niska próba |
| 2017 | 14 | 1 863 zł/m² | +92,9% | Niska próba |
| 2016 | 17 | 966 zł/m² | −12,8% | Niska próba |
| 2015 | 11 | 1 108 zł/m² | +1,5% | Niska próba |
| 2014 | 9 | 1 092 zł/m² | −7,9% | Niska próba |
| 2013 | 12 | 1 186 zł/m² | +13,0% | Niska próba |
| 2012 | 18 | 1 050 zł/m² | −5,1% | Niska próba |
| 2011 | 5 | 1 107 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat lubański Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 57 605 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 108 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 153 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 847 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubański
- Liczba mieszkań w próbie
- 135
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −15,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −23 osoby
Co mówią dane o okolicy
Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7 847 zł miesięcznie. To 83,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 57 605 zł — z 135 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 3 879 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 15,8%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 23 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubańskim 27,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,2% do 7,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik prawie się nie zmienił z 0,0 do 0,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 847 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 879osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 875osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 004osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
422osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
597osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
745osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 073osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 042osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−23 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−5,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−6,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
38
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
61
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
27,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 874
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 338
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 grudnia 2025 | Osiedle 36, Leśna Lokal 2 | 240 000 zł | 3 106 zł/m² ? | 77,3 m² ? | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 8 lipca 2024 | Baworowo 76, Leśna Lokal 9 | 99 000 zł | 4 177 zł/m² ? | 23,7 m² ? | 1/1 ? | 1 | 2 |
| 26 czerwca 2024 | Osiedle 25, Leśna Lokal 3 | 170 000 zł | 4 181 zł/m² ? | 40,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 24 czerwca 2024 | Pocztowa 12, Leśna Lokal 2 | 100 000 zł | 2 725 zł/m² ? | 36,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 9 lutego 2023 | Elizy Orzeszkowej 3, Leśna Lokal 39 | 220 000 zł | 3 957 zł/m² ? | 55,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 29 grudnia 2022 | Stefana Żeromskiego 23, Leśna Lokal 1 | 57 713 zł | 1 155 zł/m² ? | 50,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 27 grudnia 2022 | Stefana Żeromskiego 39, Leśna Lokal 10 | 42 608 zł | 770 zł/m² ? | 55,3 m² ? | 1/1 ? | 5 | 3 |
| 22 grudnia 2022 | Stefana Żeromskiego 30, Leśna Lokal 3 | 69 320 zł | 1 099 zł/m² ? | 63,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 30 września 2022 | Henryka Sienkiewicza 21A, Leśna Lokal 1 | 77 966 zł | 1 211 zł/m² ? | 64,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 23 września 2022 | Stefana Żeromskiego 3, Leśna Lokal 7 | 40 369 zł | 1 108 zł/m² ? | 36,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Leśna - miasto
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Leśna - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Leśna - miasto wynosi brak danych/m² na podstawie 4 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Leśna - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Leśna - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Leśna - miasto wzrosły o 39,3% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to grudzień 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 29 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025. Import: 29 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych