Miasto · Ceny transakcyjne
Lubin
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 23 akty notarialne. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Od 8 października 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 25 z 203 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
7 853zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
975 000zł
Mediana powierzchni użytkowej ?
123,4m²
Liczba transakcji ?
23
- 8 października 2024 – 8 października 2026 · 23 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
203
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 25 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
835 000zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
957m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 92 z 122 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLubin - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 5 591 transakcji.
Budynki: 23 transakcje w statystykach cen za metr kwadratowy. Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 7 853 zł/m². Od 8 października 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 25 z 203 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 835 000 zł, a mediana powierzchni działek 957 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 81 | 5 843 zł/m² | 435 000 zł | 67,0 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 282 | 97 zł/m² | 119 950 zł | 1 100,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 211 | 84 zł/m² | 95 000 zł | 1 025,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | 11 zł/m² | 77 214 zł | 3 668,5 m² |
| Budynki Niska próba | 23 | 7 853 zł/m² | 975 000 zł | 123,4 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lubin; część danych: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 193 523 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 223 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 62,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 119 432 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 14 874 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 420
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +27,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +441 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 193 523 zł — z 398 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubin mieszkało 19 176 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 27,4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 441 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,6%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 678 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 97%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 8,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 8,7 do 8,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 678 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
19 176osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
9 641osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
9 535osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
3 133osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
3 206osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
4 081osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
5 877osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 879osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+441 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
23,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
23,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
687
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
246
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
8,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
19 163
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
18 563
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 12 sierpnia 2026, 168,73 m²
137, Gorzyca
1 550 000 złCena za metr kwadratowy: 9 186 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 168,73 m²
- numer budynku 1037
Sprzedaż budynku, 4 sierpnia 2026, 156 m²
63E, Niemstów
1 225 000 złCena za metr kwadratowy: 7 853 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 156 m²
- numer budynku 932
Sprzedaż budynku, 26 czerwca 2026, 117 m²
Polna 11, Osiek
1 050 000 złCena za metr kwadratowy: 8 974 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 117 m²
Sprzedaż budynku, 12 czerwca 2026, 123,39 m²
Opalowa 18, Obora
750 000 złCena za metr kwadratowy: 6 078 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 123,39 m²
- numer budynku 10080
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 17 kwietnia 2026, 92,77 m²
4C, Miłosna
880 000 złCena za metr kwadratowy: 9 486 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 92,77 m²
Sprzedaż budynku, 20 marca 2026, 82,4 m²
Wrzosowa 12, Obora
975 000 złCena za metr kwadratowy: 11 833 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,4 m²
Sprzedaż budynku, 18 marca 2026, 86,8 m²
Agrestowa 20, Osiek
1 150 000 złCena za metr kwadratowy: 13 249 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 86,8 m²
Sprzedaż budynku, 9 marca 2026, 116,58 m²
Perłowa 4E, Obora
870 000 złCena za metr kwadratowy: 7 463 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 116,58 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 9 stycznia 2026, 75,8 m²
20H, Składowice
300 000 złCena za metr kwadratowy: 3 958 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 75,8 m²
Sprzedaż budynku, 18 listopada 2025, 125,9 m²
Fiołkowa 6, Osiek
1 190 000 złCena za metr kwadratowy: 9 452 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 125,9 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych